Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Megbüntettek a MÁV-on mert...

Megbüntettek a MÁV-on mert elaludtam és nem tudtam jegyet venni a vonatra. És én rendelkezem utazási kedvezménnyel ami nem volt nállam, egyéb okok miatt, de 15 napon belül bemutatom, akkor a 90%-os kedvezmény miatt elengedik a büntetés 90%-át? !

Figyelt kérdés
2009. máj. 11. 21:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha jegy nélkül szálltál fel a vonatra és ott ahol felszálltál amúgy vehettél volna akkor az a jegy ára+2000 ft pótdíjjal megy alap hangon ezzel nincs mit tenni. Ha volt jegyed, de kedvezményes és nem tudtad igazolni akkor az több, de ha 15 napon belül bemutatod egy pénztárban a kedvezményre jogosító iratot ( pl. diákigazolvány) akkor 1000 ft-ra mérséklődik a pótdíj, de ezt ki kell fizetni. Jegy nélkül 2000 ft a pótdíj azt ki kell fizetned.


Ha jól értem akkor jegy nélkül szálltál fel a kaller elkapott és megpótdíjazott, de te 90%-osat kértél tőle, de nem tudtad igazolni ,h jár neked? Ez esetben gondolom fizetted a 90%-os jegy árát+2000 ft pótdíjat, ill. a kallertől kaptál egy utasleadási lapot amin az van ,h kedvezményre jogosító igazolvány hiánya? Ez esetben ha bemutatod időben ezt a hiányzó iratot 1000 ft-al megúszod, különben ezt is ki kell fizetned.

2009. máj. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
meg kellett volna dumálni a kallerral hogy veszel nála jegyet, mert nem tudtál mert lekésted volna, meg jaj jaj, akllerek nem szemetek, azok is emberek
2009. máj. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Úgy volt, hogy elaludtam délibe, felkeltem fehérváron, addig nem volt para, aztán pedig felszálltam egy délibe menő vonatra és ott szintugy elaludtam és a kaller pedig megbüntetett mert nem volt jegyem. Azt írta erre a lapja hogy menetjegy nélkül utazott. De nem értem hogy nekem akkor miért lett 6000 a pótdíj, ha egyszer 2000 kéne legyen?! :| A menetdíjat is felírta, ami 525Ft és még pótdíj, amit 6000 forintra állapított meg. :| Akkor most? lehet reklamálni vagy nem?!

2525Ft-ot kifizetek, de ennyit nem :S

2009. máj. 11. 22:01
 4/7 A kérdező kommentje:
Tény h emberek, de ez az illető nem volt vmi kedves... :S Hogy nekem ennyi idősen legyen ennyi felelősségtudatom meg blablabla... :S És én is 2000 forintról tudtam ezért csodálkozom, mert 6000 forintot nem fogok kifizetni, azé mert ő annyit írt fel :S
2009. máj. 11. 22:03
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én sem értem, 2000 normál esetben akkor 6000 ha nem akarsz önként leszállni felszólításra és rendőrt kell hívni, vagy ha jogosulatlanul veszel igénybe kedvezményt ( ez viszont feltételezi, h van jegyed csak mondjuk diákjegy és nem vagy diák vagy nem tudod ezt ott helyben igazolni a diákigazolványod felmutatásával).
2009. máj. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
De mert ráadásul mondtam neki hogy diák vagyok és oda adtam neki a diákomat is és nem értem... :S nem mondta h szálljak le... rendőrségre meg nem emlékszem, de olyan mélyen nem aludtam... :S Most akkor szerintetek reklamálhatok?! 6000 kicsit sok számomra, válság van :)
2009. máj. 12. 12:01
 7/7 A kérdező kommentje:
Akkor most szerintetek van okom reklamálni vagy sem?!
2009. máj. 12. 22:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!