Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha valaki busz sofőr akar...

Ha valaki busz sofőr akar lenni ahhoz kell valami szakma vagy csak elég a busz jogsi is?

Figyelt kérdés
2011. nov. 25. 13:57
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én buszvezető vagyok.Az én munkahelyemen előfeltétel volt az érettségi is többek közt...

Így néz ki a dolog nagy vonalakban:Levizsgázol "B" majd "C" kategóriára és utána lehet csak buszra,azaz "D" kategóriára.Mindehhez szükséges a 21.életév betöltésén túl egy II-es csoportú orvosi alkalmassági vizsgálat,hogy hivatásos sofőr lehess,vagyis,hogy munkát is vállalhass vele.(a jogsi hátulján a 102-es kód fog szerepelni a 101 helyett)

Aztán kell még a PÁV II is,azt Pesten csinálják a Vajdahunyad utcában(nekem ott volt legalábbis) és ha ezek meg vannak akkor kell egy GKI vizsga is még,ami ha megvan,kapsz egy kártya formátumú "igazolványt" amivel tulajdonképpen dolgozhatsz.(régebben szolgáltatói papírt adtak,ezt váltotta ki,kötelező lesz pár éven belül.Hivatalosan gépjárművezető képesítő igazolvány a neve) és kellett nálunk az érettségi is,ahogy már írtam is.

Ezen kívül kellett csináltatni digitális sofőr kártyát is.Illetve előny,ha az ember nem csak magyarul beszél és van valami szakmába vágó végzettsége(pl autószerelő)


Azt hiszem nagyjából leírtam.Anyagilag kb 1 millió,mire az elejétől a végéig eljutsz.

De jó munka,legalábbis én szeretem az tuti :-)

2011. nov. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A BKV hoz nem kell érettségi! :)

Sim a8 általános a követelmény és hello amugy ugyan azok a feltételek itt is mint nálatok!


Én is buszvezető voltam! :)

A trolihoz meg B jogsi kell és egy szakmunkás bizi vagy érettségi..


A villamoshoz is 8 általános kell!

A metró hév millfav ezekre meg érettségi vagy 8 ált attól függ mennyire nincs ember!

2011. dec. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!