Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A buszosok miért indulnak...

A buszosok miért indulnak mindig kettesben? Akkor az egyesnek mi értelme van?

Figyelt kérdés
De láttam olyat is, hogy kapásból hármasban indult mindig. Odáig értem, hogy erős dízelmotor és elbírja, de károsanyag kibocsátás, fogyasztás és kopás szempontjából mennyire előnyös, vagy hátrányos?
2011. dec. 13. 09:46
 1/9 anonim ***** válasza:
12%
Akkor vannak többen, ha messzire kell menni, pl másik országba. Mivel nem vezethetik le az egész utat egyedül, kell a váltás.
2011. dec. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

egyáltalán nem árt meg a busznak ha kihagyja az egyest,

teherautókat,munkagépeket,buszokat általában nagyon rövid eggyel csinálják,hogy legyen olyan fokozat is ,amiben nehéz körülmények között meglehet mozdítani a járművet ( pl hegynek fölfelé elindulás ,pótkocsival,utánfutóval)

normál használatban ezért ezt kilehet hagyni,és a gk vezető így kezdhet 2.-3.- ban is elindulni

2011. dec. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Első: Sebességi fokozatra gondoltam.

Második: Köszi, érthető.

2011. dec. 13. 10:09
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Még annyi, hogy, az 1-es nagyon rövid. Gondolj bele például, hogy városi buszoknál a 60-70(-80) km/órás végsebességre jut 6-7 fokozat.
2011. dec. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Teherautóknál is gyakran kettesben indulnak, ha üres vagy nincs full megrakva. Ha tele van, akkor kellhet az egyes.
2011. dec. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%

Először én sem értettem, miért járnának párosával. Elképzeltem, ahogy baktat a sok édes pár a garázs felé. :DD

(10:12 voltam.)

2011. dec. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja nem, bocs, 10:23 voltam.
2011. dec. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyszer a buszban elromlott az automata váltó. Kéziváltással (nyomógombos váltómű) simán ment 2-esben 35-ig. Jó fokozat lehet a II-es, mert indulni is lehet benne, de haladni is, ha muszáj.
2011. dec. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 10 deka farhát ***** válasza:
Nana, a városi buszoknál általában 3, max 4 fokozatú a váltó!
2011. dec. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!