Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha kiszabtak egy 12000 Ft-os...

Ha kiszabtak egy 12000 Ft-os bírságot rám, mivel volt diákbérletem, de nem jött még meg a diákom, akkor mennyit kell fizetnem?

Figyelt kérdés
Ha még a kilenc napon belül beszerzek egy ideiglenes diákot, akkor lehet, hogy csak 2000 Ft-ot kell fizetnem, vagy ez, hogy van?
2011. dec. 14. 13:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Ideiglenes diákkal semmit se érsz, mivel azt a dátumot nézik, amikor megbüntettek. AZ ideiglenes diákon meg későbbi dátum lesz.
2011. dec. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Najó de az igazolja, hogy már akkor is fennállt a jogviszonyom, mint diák, az egyetemmel..
2011. dec. 14. 13:28
 3/10 anonim válasza:
Szerintem rendesek lesznek és elfogadják, ha bemutatod a diákod. Az más kérdés, hogy a bérletre rá kell írni az igazolvány számát, na most ugye ez neked nem volt és ezért is büntetnek.
2011. dec. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ideiglenes diákot már addig is kérhettél volna (kérned kellett volna), amíg nem jött meg a rendes. Hogy ezt lustaságból, tájékozatlanságból, nemtörődömségből vagy más okból nem kérted, az tulajdonképpen mindegy: jogtalanul volt diákbérleted.

Ha éppen jókedvű az ügyintéző akkor elfogadja és kedvesen elmondja, hogy hogyan kellett volna. Ha éppen rossz a kedve, akkor leüvölti a fejedet, hogy kinek képzeled magad...

2011. dec. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem lesznek rendesek, ez nem rendesség alapján megy...

Akkor ott nem volt diákod se a járművön sem otthon. Sehol. Tehát nincs most mit bemutatni.

Maximum ha visszadátumozzák az ideiglenest, de azt meg ki csinálja meg...

2011. dec. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az teljesen mindegy nekik, hogy bemutatsz egy későbbi dátumos diákot.
2011. dec. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Szerintem nem az alapján kapod a kedvezményt, mint diák, hogy van-e diákigazolványod, hanem az alapján, hogy jársz-e suliba. A diákigazolvány csak ezt igazolja. Szóval, ha utólag bemutatod vagy olyan igazolást viszel, hogy a büntetés időpontjában jártál suliba, akkor van rá némi esély, hogy nem kell kifizetni a 12 ezret. Bár valamennyit mindenképpen kell.
2011. dec. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

nem volt ideiglenes diákod, pedig lehetett volna. nem fogod befizetni a 12e-t, pedig be kellene, így majd 30e-s csekket fogsz kapni. szopóka nyalóka!

de hogy miért hagytad magad megbüntetni? az ingyen lett volna...

2011. dec. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kértem egy jogviszony igazoló lapot aznapra az egyetemről. Elvileg akkor el kéne fogadniuk... Azért hagytam magam megbüntetni, mert ott voltak közterület felügyelők is, tehát nem tudtam mit tenni, ugye ők igazoltathatnak..
2011. dec. 15. 06:06
 10/10 anonim válasza:
Elfogadták?
2012. szept. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!