Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Diákigazolvány és MÁV. Kell a...

Diákigazolvány és MÁV. Kell a matrica?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok,ezen az éven még tanköteles (szeptember végi születés),középiskola. Az iskolától nem kaptam matricát,gondolom a tankötelességem miatt. MÁV-nál fogják-e kérni? Jövő héten utaznék,nem mindegy az a +3ezer forint...
2011. dec. 22. 07:55
 1/7 anonim ***** válasza:

ha mág van tanulói jogviszonyod akkor diák vagy


kérj vmi igazolást az iskolától

matricát miért nem adnak?


ha kérdezi az ellenőr mondd h nincs matricád

lehet h megbüntet

de talán utólag is bemutathatod a jogviszony-igazolásodat.

2011. dec. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
érvényesítőt alapból adni kellett volna a 18. életévét betöltött tanulónak október végén.ha még van titkárság a suliba akkor kérjél 1et.adniuk kell,mert már nem vagy tanköteles és nyugodtan mondhatod azt h szeded a sátorfádat a suliból.jövő hétig van időd.ja és nem fizetetthetik ki veled az árát.
2011. dec. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"érvényesítőt alapból adni kellett volna a 18. életévét betöltött tanulónak október végén."


Nem. Ne mondjatok fas*zságokat.


Ha a kedves kérdező már 18 de ebben az évben még tanköteles, akkor azt jelenti, hogy a 18-at a tenév megkezdése után töltötte be. (Szept 1 után)

Ezesetben a diákja a tanévet követő okt 31.-éig azaz 2012 okt 31-ig érvényes matrica nélkül.

Nem fognak kötekedni, de ha kérdezik bátran és határozottan mondd ezt, hogy te tudod hogy ez így van, mert tényleg. Abban a tanévben amikor a 18-at töltöd, (ha szept 1 után töltöd be)nem kell még mtarica.

2011. dec. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm! felhívtam a sulit a biztonság kedvéért,és a titkárságon a nő is azt mondta mint a kedves utolsó.
2011. dec. 22. 11:38
 5/7 anonim ***** válasza:
11:04 tévedsz.nekem adtak szal te beszélsz ökörséget.
2011. dec. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
habár nekem 16 év volt a tanköteletetség.
2011. dec. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Rendkívül jól tájékozott vagy látom kedves utolsó, de ökrözz csak bátran...
2011. dec. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!