Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A volánnál van kedvezmény a...

A volánnál van kedvezmény a rokkantsági járadékban részesülőnek?

Figyelt kérdés
42éves szellemi sérültről van szó.
2012. jan. 3. 13:47
 1/8 anonim ***** válasza:
2012. jan. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

3. 50%-os menetjegy kedvezményre jogosult évente 16 alkalommal a 65. életévet be nem töltött


a) saját jogú nyugellátásban, munkaképtelenségi járadékban, növelt összegű öregségi járadékban, növelt összegű munkaképtelenségi járadékban részesülő személy, valamint a hozzátartozói nyugellátásban, özvegyi járadékban, növelt összegű özvegyi járadékban, rendszeres szociális járadékban, átmeneti járadékban, ROKKANTSÁGI JÁRADÉKBAN, nemzeti gondozási díjban, nemzeti helytállási pótlékban részesülő személy,


A jogosultak kedvezményüket a "Nyugdíjasok utazási utalványa" alapján vehetik igénybe.


A nyugdíjas vagy nyugdíjsegélyben részesülő az őt megillető kedvezményt házastársával (élettársával) megoszthatja, ha az a nyugdíjkorhatárt már elérte. A házastárs (élettárs) az igényjogosulttal együtt történő vagy önálló utazása esetén is igénybe veheti a kedvezményt. A "Gy" vagy "Gyám", illetve "GO" megjelölésű utalványokat a gyám és a gyámolt személy - életkortól függetlenül - megosztva is használhatja.


A jogosult az utazási utalványt alkalmanként választása szerint vonaton, autóbuszon vagy átszállással mindkét közlekedési eszközön is használhatja utazásra. Autóbuszon történő utazásnál a jegykiadó kedvezményes menetjegyet szolgáltat ki az utazás tényének az utalványra történő bejegyzése mellett. Egy utazásnak tekinti a VOLÁN a többszöri átszállással történő utazást, ha az az első utazás megkezdésének napját követő nap 24. órájáig befejeződik.


Bármely közvetlen vagy átszállásos utazással elért célállomásról történő visszautazás minden esetben külön útnak minősül és ezt csak a nyugdíjas utalvány újabb kedvezményes helyének (helyeinek) felhasználásával lehet lebonyolítani. A kiadott kedvezményes menetjegyek mindig arra a járatra érvényesek, amelyekre azt kiadták.

2012. jan. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Közben elmentem megkérdeztem.Válasz:A helyi járatra 50%-os engedmény van,de a távolságira nincs kedvezmény.Jópofák.Úgy látszik ha távolabb utazik akkor már egészséges...
2012. jan. 3. 21:18
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség. Helyijáraton nem léátezik 50% kedvezmény. Valamit összekevertek...

Szerintem ponthogy helyijáraton nincs távolságin van 50% ahogy bemásoltam.

2012. jan. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem jól írtam le.Bocsi.Van neki olyan szelvénye amit persze használhat jegyenként + átszállásonként mindenhol.Engem a bérlet érdekelt és arra kaptam azt a választ amit írtam.Arra is emlékszik a férjem,hogy régen is vettek (mielőtt hozzánk került volna) neki 50%-os bérletet,de csak a helyi járatra.Szóval ha rendszeresen elhagyja a várost mondjuk heti 3 kezelésre,akkor fizess marsa.Ennyit a kedvezményekről.Old meg 27.000ft-ból.Szeretem ezt az országot párttól függetlenül,mert régen is ennyit kapott. :-(((
2012. jan. 3. 22:42
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem akarok vitatkozni, de 50%-os bérlet nem létezik...
2012. jan. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nyugdíjas bérlet jár, mivel pecsételősöd (16db 50% + 2db 90%) van, ezért vehetsz helyijáratra is nyugdíjas bérletet.


Az meg ca. 60-65% kedvezményt jelent.

2012. jan. 4. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Na ja, nyugdíjasbérlet csak helyire jár, 50% meg csak jegy van, és csak helyközi-távolsági forgalomban.


De ha van rokkantjáradék, akkor nagy eséllyel van mellé fogytám vagy emelt családi pótlék, akkor meg helyben ingyen lehet utazni MÁK-kártyával, helyköziben meg 90%-ossal!

2012. jan. 4. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!