Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért gondolják sokan, hogy a...

Miért gondolják sokan, hogy a budapesti tömegközlekedés annyira kaotikus?

Figyelt kérdés

Szerintem elég gyorsan el lehet érni általában A-ból a B-be, nagyon sok (nyugati) városnak rosszabb a közlekedése!

Pl. Milánóban egyáltalán nincsen éjszakai tömegközlekedés. Igen, Olaszország gazdasági fővárosáról beszélek! Párizs és London közlekedése se sokkal jobb. Rómáé pedig egyenesen katasztrófa.


2012. jan. 9. 18:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert mindent utálni kell, ami Budapest, a város büdös, az emberek mind bunkók, a közlekedés pocsék, satöbbi, satöbbi. Általában olyanok mondják amúgy ezt, akik sose jártak még külföldön vagy csak egy-két helyen, amiből nem lehet messzemenő következtetést levonni, sok esetben pedig Budapesten is csak egy-két alkalommal.
2012. jan. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért, mert bár alapvetően jól működik, tényleg viszonylag gyorsan el lehet jutni szinte mindenhova, vannak apróságok, amik baromi bosszantóak. Én például fél órája értem haza, és még mindig fáj a fejem a kipufogófüsttől, ami visszaáramlott a buszba út közben, utálom, amikor nem bírják tartani még hétvégén sem a menetrendet (amikor nincs dugó), és egyszerre jön egymás után két busz, és még sorolhatnám. No meg rátesz még egy lapáttal a dologra a BKV menedzsmentje körüli botrányozás is.
2012. jan. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Általában azok gondolják így, akik nem ismerik Budapest közlekedését, ergo nem Budapesten laknak, azaz Magyarországon belül ez legfeljebb egy kb tized akkora várost jelent, mint Budapest és annak közlekedéséhez képest (azaz, amihez az illető szokott) nyílvánvaló, hogy Budapest közlekedése kaotikus.
2012. jan. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Zágrábé nagyon bejön, de amúgy Bp sem olyan borzasztó :D


eljutok mindenhova, még éjszaka is, a forgalmas részeken vannak buszsávok, tény, hogy kb majdnem mindegyik jármű szétesik az ember alatt, de legalább van. csak ne lenne ilyen aránytalanul drága.

2012. jan. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért ezt az aránytalanul drága dolgot is érdemes átgondolni, a volán 20 km-es bérlete teljes áron 18 ezer forint, és azzal csak egyetlen vonalon tudsz közlekedni. Ehhez képest az, hogy Budapestet keresztül-kasul bejárhatod potom 10 ezerért, igazán nem sok. Én 10 percre lakom a sulitól, 6 km-t utazom oda-vissza minden nap. Aki messzebbről jár be nap mint nap a belvárosba, az sokkal nagyobb utat tesz meg, és még olcsóbb is.
2012. jan. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem a BKV a drága, a fizetések alacsonyak!
2012. jan. 9. 22:31
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se aránytalanul drága...vagy hát mihez képest drága:

-Az autózáshoz képest? Ilyen benzinárak mellett egy tank benzin közel 20 rugó és nagyon kell spórolni ahhoz, hogy csak annyi menjen el havonta...

-Más városok közlekedéséhez képest? A többi magyar városban tized ekkora területen, tized ennyi eszközzel lehet közlekedni, amiknek a követési ideje jóval ritkább, és árban mégis kb. kétharmada a pestinek

2012. jan. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 10 deka farhát ***** válasza:
100%
Londonnál átláthatóbb, Bécsnél nem. Mondjuk ez érthető is, a városok méretei és úthálózata alapján.
2012. jan. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A BKV nem drága, hanem a magyar fizetések alacsonyak hozzá képest. Nem lenne semmi baj a közlekedéssel mert szerencsére olyan sűrű és szinte az egész várost lefedő hálózatunk van, hogy bárhová egyszerű lenne eljutni. A gond az olyan apróbb hibákkal van, hogy: kb hetente kigyullad egy metró mert hát mért ne gyulladna ki, nem egy mai darab már, vagy elromlik az ajtó szimpla üzemzavar, vagy a külső kerületekben konvolyban jönnek a buszok, aztán kb 5-10 percig semmi. Ha ilyen apró bosszantó dolgok nem lennének egészen jó lenne a közlekedés, na meg persze a járműpark cseréje az már fontos lenne.
2012. jan. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!