Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha valakinek villamosvezetői...

Ha valakinek villamosvezetői ("V") jogosítványa van, azt könnyebben felveszik majd mozdonyvezető képzésre?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok, hogy ha valaki sikeresen elvégzi vagy már elvégezte a villamosvezetői képzést, akkor előnyt élvez a mozdonyvezetői felvételin? Könnyebben felveszik? Csak azért, mert mindkettő vasúti, sínhez, elektromossághoz kötött dolog, így szerintem rokon szakma, csak a súlycsoportban, nagyságrendben van némi különbség...

A villamosvezetők "V" jogosítványt kapnak. A mozdonyvezetők is jogsit kapnak vagy valami mást? Ha jogsit, milyen kategória jelzés kerül az igazolványukba?


2012. jan. 10. 17:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, mert a kettő elég távol áll egymástól, eléggé eltérőek a járművek. Annyi előnyöd esetleg lehet, hogy a PÁV II-t elfogadják. (Ebben nem vagyok 100%-ig biztos.)


A mozdonyvezetőknek most nem tudom, de régebben 5 féle kategória volt bevezetve.

Villamos mozdony, villamos tolatómozdony, dízelmozdony, dízel tolatómozdony, gőzmozdony. Szerintem a jövőben újabb kategória várható a villamos motorkocsivezető (Flirt, Talent vezetéséhez). Bár a HÉV esetén már most is van ilyesmi.


Sín és elektromosság, alma és körte esete, mindkettő gyümölcs. Ha motoros jogsit teszel, akkor sem sok előnyt jelent a robogóra tett jogsi, bár az elsősegély így megúszható, de a kreszt meg a vezetést újra kell tanulni!

2012. jan. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Szerintem azért elég sok közös dolog van bennük. A sínen való közlekedés kötöttsége (fékezési tudnivalók hasonlóak), a forgóvázak működési elve, meg az elektromos dolgok, ami működteti (relék, kontaktorok, áramszedők). Ha azt nézzük, persze, villamos és villamos között is lehetnek - aránylag nagy - különbségek. De szerintem egy villamosnak több köze lehet egy mozdonyhoz, mint egy trolihoz vagy egy autóhoz.
2012. jan. 11. 01:30
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Persze, van azonosság, de nézzük meg tételesen:


"Szerintem azért elég sok közös dolog van bennük. A sínen való közlekedés kötöttsége (fékezési tudnivalók hasonlóak), "

Már itt bukik a dolog! A villamosok villamosellenállás-féket, sínféket és szolenoidféket használnak, légféket gyakorlatilag nem! A villamos hajtású vasúti járművek elsődleges féke a légfék! Villamosellenállás-féket is használnak, ha nem tévedek, de elsődleges mégiscsak a légfék.


"a forgóvázak működési elve, meg az elektromos dolgok, ami működteti (relék, kontaktorok, áramszedők). Ha azt nézzük, persze, villamos és villamos között is lehetnek - aránylag nagy - különbségek."

A villamos 650 voltról megy, a vonatok 25kV-ról, tehát teljesen mások a paraméterek még akkor is, ha a villanymozdony valójában 1500 volttal üzemel is, mert letranszformálják.


"De szerintem egy villamosnak több köze lehet egy mozdonyhoz, mint egy trolihoz vagy egy autóhoz."

Ez igaz, de ilyen elven a teherautós jogsi is elég lehetne a buszsofőröknek, elvégre mindkettő elég nagy autó.


Szóval a tanulandó anyag döntő többsége más a mv-knek, mint a villamosvezetőknek.

2012. jan. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

A Mozdonyvezetők Országos Közforgalmú Vasúti Járművezetői Igazolványt kapnak semmi köze a villamoshoz !

A Villamos vezetők kapnak V kategóriás vezetői engedélyt a Trolisok meg TR kategóriás vezetői engedélyt !


Tehát ezek közúti járművek!

Nekem is meg van a V kategória meg a TR is !

Semmi köze hozzá egy vill vezetői tanfolyam volt 5 hónap...


A mozdonyvezetői tanfolyam meg van 1,5 év!

Van külömbség is jóval vastagabb és kiterjetebb az F.1-2 Jelzési útasításuk mint a villamososoké!


A mozdonyvezetőknek a vizsgájukat nem a rózsaszín plasztikra vezetik fel , hanem külön kétlapos igazolványuk van aminek az a neve hogy Országos Közforgalmú Vasúti Járművezetői Igazolvány. Kék színű 2 lapos


Ugyan ugy a metróvezetők hév vezetők millfavosok fogaskerekűvezetők sem jogsit hapnak hanem Helyi Közforgalmú Vasúti Járművezetői Igazolványt állít ki nekik a hatóság!


cítromsárga színű 2 lapos jogsi hasonlit a régi 2 lapos vezetői engedélyhez!

Ha érdekel küldök neked mintát mert nekek metróra is van vizsgám! :)


Amugy te BKV s voltál?

2012. jan. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok a feletti is! :)


Amugy meg a mozdonyvezetést felejtsd el ha nincs kapcsolatot nem fogsz be kerülni foggalmad sincs hogy mennyire csókosak vannak a vasútnál tudnék róla mesélni! :)


Oda nem könnyű be kerülni kib@szott jó a fizetésük 200 ezren felül keresnek + juttatások és így is alig van szám.. Családi válalkozás lett a MÁV Trakció nekem meg van az Országos közforgalmim is, annó meg csináltam olyan suliba jártam!


El akartam menni mozdonyvezetőnek simán elutasítottak ugyhogy ennyit erről pedig nekem volt akkor érvényes jogsim villanymozdonyra meg dizelre meg tolatóra! :)


És akkor így jött a BKV... Szerintem maradj te is a villamosnál jó munka az .. a villamosvezetők keresnek a legtöbbet a BKV nál mibajod van vele? Mondjuk a metróvezetés a legjobb de pénzbe a villamos mindent üt! :)

2012. jan. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Mióta keresnek a villamosvezetők a legtöbbet?


Változott volna valami? Régen a sorrend a 3 közúti között az volt, hogy a legtöbbet a buszsofőrök keresték, utána jöttek a trolisok, és utána a villamosvezetők.

A HÉV-esek és a metrósok nem tudom hol helyezkedtek el a listán.

2012. jan. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Még nem vagyok BKV-s, de van rá esély. Mostanában próbálkozok villamos irányban.
2012. jan. 13. 21:54
 8/16 anonim ***** válasza:

De akkor voltál már villamos vezető?

Vagy nem értem.. Én a V kategóriát ugy kaptam meg hogy villamosvezetőnek kelett mennem ;)


Vagy esetleg más közlekedési társaságnál voltál esetleg Miskolc? :)

2012. jan. 14. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Még nem voltam sehol. Most szeretnék tanfolyamra menni, ha felvesznek Pesten.
2012. jan. 17. 13:47
 10/16 anonim ***** válasza:

De te azt írtad hogy már van V kategóriás jogsid vagy férre olvastam? :o


Azért kérdeztem hogy voltál e már valahol villamosvezető?

2012. jan. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!