Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Na egy fontos kérdés! Megbünte...

ShadowJ. kérdése:

Na egy fontos kérdés! Megbüntettek párszor jegy nélküli utazásért buszon, most kaptam itthonra felszólítást h fizessem ki. de ennyit nem kösz. Nem is tudnám. Mivan ha nem fizetem ki? Mi történik akkor?

Figyelt kérdés
2012. febr. 17. 12:21
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
lecsuknak
2012. febr. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Ha van munkád és hivatalos akkor kb egy év múlva levonják a fizetésedből,ha nincs akkor kb 2 év és elfelejtenek addig meg leveleznek veled...
2012. febr. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
használni jó volt egy szolgáltatást? Akkor fizetni is kellene, nem rinyálni.
2012. febr. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Pedig megtalálnak. Ha nem tudsz fizetni, egy idő után leültetik veled a tartozásodat. Nem gyorsan, de előbb-utóbb meglépik. Nem fogják hagyni a pénzüket.
2012. febr. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A "B" verzió az, hogy átadják végrehajtónak, és az kijön lakásra (ha kell, hatósággal), és a tartozás értékben lefoglal valamilyen ingóságot (szekrénysor, ülőgarnitúra, tévé, DVD lejátszó, satöbbi).
2012. febr. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2%

Dehogy ültetik le,nekem volt vagy 5 bkv-s csekkem és két év után leszállnak rólad ha nincs bejelentett munkád...

Akkor ültetnék le ha közmunkára ítélnék és nem megy el rá,de az csak gyorshajtásoknál van..

2012. febr. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha nem fizeted ki akkor kiadják behajtó cégeknek hogy hajtsák be rajtad. Ezek a behajtócégek mind arogánsan és irreális hangvételbe fenyegetnek levelekben. Utánna bírósági határozatot szerezve lefoglalnak valamit ami a neveden van. Direkt erre utaznak!

Ezt hallgasd meg. Előfizettem a mobilnetre. De irreális számlát küldtek 28e Ft volt. Ezt a behajtócégek mindenféle eljárással kamattal stb 128 e Ft ra tornázták fel. Eltelt fél év és az 1miliós lizinges kisbuszom ellopták trélerrel a házam elől még nem voltam otthon!

És ennek a lopásnak is a költségét rámverték.. A bank meg követeli rajtam az autót.. És ezt hagyja vaze a magyar állam!! Szóval vigyázz mert foglalhatnak! De mivel te külföldön vagy gondolom így jobb helyzetben vagy. De ha felakarsz számolni pár behajtócéget akkor segíteni tudok!!

2012. febr. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ja meg akkor ha nincs neveden semmi akkor a fizetésedre terheli. felét levonhatja a tartozás fejében a behajtócég a fizudból. Már ha rájön hogy dolgozol,,, de ezek nyomoznak utánad!! És mint megtudtam bármit lefoglalhatnak még a házad is.. És az ára 1/4 részéért elárverezhetik.. A visszajáró a tied. Az azt jelenti hogy 1 milliós akármit 250e Ft ért eladhat. ebből levonja az Ő munkadíját hogy ellened dolgozhatott. ezért felszámol neked 70e Ft-ot. Ebből kivonja a tartozásod. Ha nem ért szerintük annyit akkor még te vagy mindig adósuk!

Szerintem ez a rablás fogalmát meríti ki.

És elhiszem hogy nem akarod kifizetni a buszjegyes bírság tartozásokat mert irreálisak ,és nem kaptál érte arányos szolgáltatást. Sőt a jegy áráért sem kapsz! Ez az igazság. Az előző fuvarozó voltam akinek elvitték a buszát az internet számla miatt!

De különben erre utaznak gyűjtik gyűjtik kamatoztatják a tartozásod hogy mindened elvehessenek. Ilyen mindenkivel előfordul.

2012. febr. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszöntem. Amúgy az a poén, h vettem jegyet csak az ellenőr szerint szabálytalanul lyukasztottam... mert én úgy csináltam h vettem jegyet a busz hirtelen elindult majdnem elestem és ezért leültem és utána lyukasztottam. és ez nem tetszett neki mert h ez így nem szabályos...
2012. febr. 18. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!