Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A metró mozgólépcsőjénél mért...

A metró mozgólépcsőjénél mért van az, hogy a kéztartó sosem olyan sebességgel megy, mint a lépcső?

Figyelt kérdés
Ennek van valami külön oka? Vagy csak ennyire nem lehet szinkronba hozni a kettőt? Még soha nem láttam olyat, hogy egyformán menne a kettő.
2012. febr. 19. 12:43
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
hogy ne aludj el
2012. febr. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem vagyok narkolepsziás.
2012. febr. 19. 12:55
 3/9 anonim válasza:
90%
ez már nekem is feltűnt és tényleg fura :D
2012. febr. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Made in CCCP. Szar a szinkronizálás.
2012. febr. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Legalábbis a legtöbb szovjet, az újabbakat meg agyonhasználták, elkopott a kerék, máris más a sebesség.
2012. febr. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%
Ez azért van mert ha sokan megfogják akkor el tud csúszni. Tehát ha 4-en megfogjátok megrántjátok visszafele akkor megcsúszik az egész és aki kapaszkodik benne az tuti hogy elveszti az egyensúlyát. És a hajtómotor védelmére szolgál.
2012. febr. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ez az utolsó mekkora eszement b*romság...XDD


persze, és ha egy egész metrószerelvényi utas áll a mozgólépcsőn, akkor egyszerre 10m-t is visszanyúlik mi? :DDD


Egyébként ua. az oka, mint pl. h. úttervezésben sem szabad egy bizonyos km-méret után egyenes szakaszt végig tervezni autópálya esetén: ösztönösen "ráfogsz" az elcsúszó gumiszalagra....- tisztán biztonsági okokból van ez így...


autópályánál is azért nem szabad végig egyenes szakaszt tervezni, mert monotonná válik vezetés közben, lankad a figyelem,...


Egyébként a kérdéseddel meg is adtad a választ...- ha nem csúszna, nem is figyeltél volna fel rá - nem igaz? :DDDD

2012. febr. 21. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ja, és hogy hiteles legyen: DBR- tervezést csináltam jódarabig...


(üsd be a google-ba)

2012. febr. 21. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"autópályánál is azért nem szabad végig egyenes szakaszt tervezni, mert monotonná válik vezetés közben, lankad a figyelem,... "


Amerikában legalább nyíltan vállalják, hogy hadirepülőgépeknek kell kényszerleszállás esetére.

2012. febr. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!