Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ingyenes nyugdíjas utazások...

Ingyenes nyugdíjas utazások megszűntetése. Ehhez mit szóltok?

Figyelt kérdés

[link]


A cikk az ingyenes (főleg nyugdíjas) ingyen utazgatások megszűntetéséről, annak hátteréről szól.

Mit szóltok hozzá?


Én személy szerint maximálisan támogatom az ötletet. Egy 2 felnőtt minimálbérből élő 4 fős család bérletre a nettó 120-130 ezerből 30 ezret bérletre költ, csak BKV-n. Ugyanennyi nyugdíjból élő nyugdíjas meg utazgathat korlátlanul fel-alá ahogyan épp kedve van.

Abszurd szerintem.


2012. febr. 24. 14:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Már régen ideje lenne! Csak magyar állampogár, csak a lakóhelyén, és nem 65, hanem 70 év felett és csak x összegnél alacsonyabb nyugdíj mellett kapjon nagy kedvezményt, de akkor is fizessen minimum 10%-ot! A többieknek meg járjon a szokásos nyugdíjasbérlet!


Amúgy nekik is szívás ez, mert több buszjárat azért szűnt meg, vagy ritkult, mert szinte csak nyugdíjasok veszik igénybe, így nekik is az lenne a jó, ha pénznbe kerülne, mert akkor közlekednének ezek a buszok!

2012. febr. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:

Igen, tényleg be lehetne fejezni a nyugdíjasok és a különböző eltérő kultúrájú emberek pozitív diszkriminációját.

Talán jobban megtámogathatnák a huszonéves, kisgyerekes, pályakezdő, ambiciózus fiatalokat.

2012. febr. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
78%

Érthető, de a dolog másik oldala, hogy egy átlag nyugdíjasnak nem egyszerű az élete. A pályakezdő ambiciózus fiatal tud vállalni másodállást, a kisnyugdíjas örül, ha nem szakadnak le a lábai, amíg megfőz egy ebédet.

A nagymamám tudom példának mondani, ő mindig igyekezett megoldani az életét, plusz pénzért bérbe kötött (megjegyzem diplomával), és kézműves, ékszerkészítő versenyeken zsűrizett. De a kötéssel néhány évtized alatt tönkretette a kezét, így egy kanál megfogása is problémát jelent számára. A szeme is elromlott, így zsűrizni se tud már. Viszont a gyógyszerköltségei évről évre magasabbak. Nem csak az áremelkedés miatt, hanem mert egyre több problémája van, amit folyamatosan kezelni kell. Lassan nyolcvanéves lesz, ő mit tegyen? Nem adottak számára azok a lehetőségek, amik egy fiatalnak. Ledolgozott sok évtizedet, felnevelt sok gyereket (pedagógus volt), soha nem volt neki büdös a munka. Fiatalon megtehette, hogy két állást vállalt, az iskolából egyenesen a kollégiumba ment, ahol nevelőtanár volt. De nyolcvanévesen ez nem megy.


Nem azt mondom, hogy ne fizessenek a közlekedésért, dehogynem, fizessenek. De ne szívassuk őket.

Ja, és persze egy pedagógus nyugdíja simán nincs 120 ezer forint ám!

2012. febr. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

alapból nem kellett volna ilyen kedvezményeket adni, nyugdíjas kedvezmény, korkedvezményes nyugdíjba vonulás stb.


adni könnyű a kedvezményeket, elvenni már nagyon nehéz (mekkora tüntetés volt a rendőrök részéről)


mellesleg ha már ingyen is van, legalább azt a 10%-ot fizessék ki, amiből a papír és a kezelési költség megtérül

2012. febr. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem fontos teljesen ingyen lennie, de lehetne nagyon kedvezményesen (pl.: 90%-os kedvezménnyel) nyugdíjas bérlet, ami csúcsidőn kívül vehető csak igénybe! Illetve függhetne a kedvezmény mértéke a nyugdíj összegétől is (nem mindegy, hogy valaki 50000 nyugdíjat kap vagy 180-at)
2012. febr. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Az nagyon korlátolt ember aki összehasonlítja a nyugateurópai országok nyugdíjasainak utazását a miénkkel!Annyi esze sincs hogy a kető ég és föld?
2012. febr. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
68%
Körül kell nézni Európában, sehol (vagy max 1-2 kivétel van) nincs utazási kedvezmény, sem a gazdagabb, sem a szegényebb országokban. Lehet venni x pénzért olyan bérletet vagy kártyát, amivel x százalékos kedvezményt lehet kapni, korhatártól függetlenül (vonatnál itt is van, ha jól tudom START-klubnak hívják). Én 60-65 fölött adnék 20-30% kedvezményt, kb. egy átlagos nyugdíj az átlagos fizetésnél ennyivel kevesebb, ledolgozta az életét szegény, utazhasson olcsóbban. De, hogy most az ingyen utazó vénasszonyok meg öregemberek mennyit nyafognak a BKV-n, nagyon nehezen tudom elviselni, már hallottam olyat, hogy egy öregasszony azt mondta egy suliba siető tinédzsernek, hogy mennyen a következő busszal, arra már nem fér föl. Szólok, simán volt neki egy lépcsőfok, fel is szállt, a néni meg ott rinyált a Ferenciek és a Móricz között végig, majdnem felrobbantam:@
2012. febr. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
49%

Én azért akinek orvosi kezelésre van szüksége adnék névre szóló x darab utazási kedvezményt.

Aki öreg annak azért annak már akadhatnak problémái ebbe nem gondoltok bele??! A gyógyszerér el kell menniük és nem úgy szaladgálnak már mint a fiatalok mert örülnek ha menni birnak. De barátom majd mikor te leszel öreg én is felhozok hasonló ötleteket. Jaa de te barátom már nem leszel nyugdíjas XD! Nem minden őreg aljas és szemét. Ez csak Pesten divat hogy feltúródnak a hajnal 5 órás járatokra.

Szóval valami komprumiszumot kéne kötni.

2012. febr. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Jó! Aki rendelkezik beutalóval, vagy mittoménmivel, hogy orvoshoz/akárhova kell mennie, azt megmutatja az ellenőrnek, sofőrnek akárkinek aki ezt intézi, és akkor oda, a lakóhelyétől utazhasson ingyen! (vagy kérhessen jegyvisszatérítést év végén az államtól, hogy oda nem szórakozásból ment, hanem azért, hogy egészséges maradhasson)

Ha viszont mondjuk Hévízre megy strandolni, akkor oda fizesse meg keményen a jegy díját, oda ugyanis abszolút szabadidőből megy, és az ingyenjegyével a mi, és az állam zsebéből húzza ki a pénzt.

2012. febr. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Igen, kellene kompromisszumot kötni.

Én ezt a kompromisszumot egy másik hozzászóló által említett 20-30%-os kedvezménnyel oldanám meg, esetleg kedvezményes vonaljeggyel.


Tudod, amikor én vagyok beteg, én megyek vérvételre én megyek a gyógyszereimért akkor sem utazhatok ingyen. Az ellenőrt egyáltalán nem érdekelné, hogy épp orvoshoz, vagy gyógyszertárba megyek...


Ugyanígy a BKV sem mondhatja a MOL-nak, hogy bocsi, de ingyen kérem az üzemanyagot, mert ingyenutazó nyugdíjsok fognak utazni ezzel a busszal.


Mindennek ára van, annak is, hogy az a busz akkor ottvan. Ezt nem lehet azzal ellentételezni, hogy jajjszegény ledolgozta az életét. És? Más nem fogja? Mindenki erre skárhoztatott, hogy az életét végigdolgozza a megélhetésért, ez nem egy privilégium, nem kiváltság, amiért ingyen juttatást kellene adni nekik.


Alacsony nyugdíjak: Ezek egyéni problémák, amiket egyénre szólóan kellene kezelni. Az hogy kevés a nyugdíja ne azzal legyen ellentételezve, hogy ingyen van a BKV, a MÁV hanem adjanak neki gyógyszerkedvezményt vagy akármit.

De ne egy olyan kedvezményt adjanak, ami a társadalom kárára van: A fizető utazok nem férnek fel a járatra, vagy épp a fizető utasok alól veszik el a buszt, mert túlnyomó részt nemfizető nyugdíjasok utazgatnak vele fel-alá, akik a statisztikák számára nem láthatóak...


Mindemellett a "kis"nyugdíjjal rendelkező nyugdíjas utazgat ingyen, de a nulla jövedelemmel rendelkező diákok meg vegyenek bérletet 4000 forintért. Igazságos rendszer...

2012. febr. 24. 17:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!