Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Budapestről Gödöllőre nap,...

Budapestről Gödöllőre nap, mint nap? (leírás)

Figyelt kérdés
A Szent István Egyetemre szeretnék járni szeptembertől gödöllőre. Kollégiumot nem kapnék, meg amúgy is Pesten szeretnék albérletbe lakni a barátaimmal. Pesten ahová mehetnék annak a képzése jóval rosszabb, de azt sem szeretném, hogy kikészüljek a mindennapi utazástól. Te bevállalnátok?
2012. márc. 3. 14:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Budapest-Gödöllő azért nem olyan nagy táv. Csak ne a város ellenkező végébe költözz!
2012. márc. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Felsőiskolásként még nem viseli meg a szervezetet a napi ingázás, főleg ha találsz elfoglaltságot közben (pl. van olvasnivalód), vagy haverokkal teszed.

30-40 évesen már sajnálja az ember azt a napi másfél óra utazgatást.

2012. márc. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez tény. Én bejárós fősulis vagyok, annyi hogy a lyukasórákban nem igen tudok magammal mit kezdeni, míg a kolisok visszamennek a koliba, alszanak, tv-znek, vagy bármi, amit otthon is csinálnának.

Ha előre feltudok készülni, nincs gond, viszek magammal olvasnivalót, vagy évközit, elmegy az a pár óra, akkor rossz, ha óra előtt derül ki, hogy elmarad.


Egyébként maga az ingázás kibírható. 15 km-ről járok be, ez kb 10 perc séta a megállóba, 20 perc buszozás, aztán 25-30 perc séta a suliba, ez összesen egy óra ugyebár oda és egy vissza. Séta közben nagyon nem is tudok mit csinálni (olvasni, tanulni), viszont a nap levezetéseként pont jólesik kiereszteni a fáradt gőzt. :) Szerintem annyira nem nagy táv, hogy ne lehessen kibírni, de azért nem árt, ha nem kell át zötykölődni a város másik végéből a megállóba és onnan Gödöllőre.

2012. márc. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
én is Budapestről járok be Gödöllőre, meg lehet valósítani nap-mint nap, szerintem sebesvonattal menj, az 30 perc alatt ott van. Ja, és ha sátoraljai sebessel mész, akkor lesznek benne kényelmes, expresszvonati kocsik is :)
2012. márc. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi, ha valakinek van még tapasztalata, azt szívesen olvasnám. :)
2012. márc. 21. 19:58
 6/8 10 deka farhát ***** válasza:
Én egy évig jártam Budapestről Hatvanba dolgozni. Simán jó volt, reggel úgyis mindenki befele jön, válogatni lehetett a helyek között (vonaton is, buszon is; mindkettőt kipróbáltam). Aztán áthelyeztek Pestre, menetidőben ugyanannyi (BKV-val), csak heringesdobozban.
2012. márc. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Én Gödöllőről Pestre, semmi probléma nem volt:)
2012. márc. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nem sűrűn nézhetsz ezek szerint Magyarország térképre, ennél sokkal vészesebb távolságokat is simán legyűr az ember ha úgy alakul. Pécs vagy Győr, volt mindkettőben részem, és hidd el, még azt is ki lehet bírni ha az ember jól tudja kihasználni az időt vonaton. :-)
2014. okt. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!