Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Jaj emberek, mit csináljak?...

Jaj emberek, mit csináljak? Nem érvényes mától a diákom viszont még két hétig érvényes a diákbérletem. Most akkor már nem utazhatok vele?

Figyelt kérdés
A szüleim nem akarnak venni felnőtt bérletet amíg le nem jár a diák :S Nekem viszont nincs lóvém, talán csak gyűjtőjegyre lenne. Viszont egész héten mászkálnom kell. :S
2012. ápr. 1. 21:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez pech, de próbáld megbeszélni a szüleiddel, hogy akkor nincs más választásod, mint lógni, és ha elkapnak, ami nagyon valószínű, mert sok az ellenőr mindenfelé, akkor a többszörösét fizethetitek ki büntetésül, bérletet meg akkor is kell majd venni. Majd letörleszted nekik valahogy.
2012. ápr. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hogy lehet hogy nem érvényes a diák?Menj be és kérj egy ideiglenes diákot azt azonnal megcsinálják.A másik lehetőség hogy bliccelsz.
2012. ápr. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
31.-ével megszűnt a jogviszonyom, mivel kijártam a sulit...
2012. ápr. 1. 22:12
 4/8 anonim ***** válasza:

De hát a hallgatói jogviszony megszűnése után 45 napig még... vagy az csak a tb-re érvényes?

Egyébként gondolj bele, amikor elmész nyári szünetekre, akkor sem vagy hivatalosan diák abban a két hónapban (hisz az előző évnek vége, a következőre pedig még nem iratkoztál be), mégis érvényes a diákod - szerintem érvényesnek kell lennie.

2012. ápr. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"De hát a hallgatói jogviszony megszűnése után 45 napig még... "


A hallgatói jogviszonya máűr jóval hamarabb megszánhetett.

Csak a iákmatrica nem akkor jár le amikor megszűnik, hanem márc. 31.-én.

2012. ápr. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Képzeljétek, megkérdeztem a BKV-s pénztárost hogy most akkor használhatom-e a diákbérletemet amíg az le nem jár, és azt mondta hogy igen. Furi nem? Úgy van hogy még lenne két hetem a diákbérletből.
2012. ápr. 2. 17:27
 7/8 anonim ***** válasza:

Rosszul mondta. Nem hazsnálhatod, mert megszűnt a diák érvényessége.

Jószándékból írok, meg fognak bűntetni...

2012. ápr. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Tényleg? :S Ez nagyon gáz akkor. A pénztáros sem tudja megmondani a jót?
2012. ápr. 2. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!