Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ebben az esetben érdemes...

Ebben az esetben érdemes napijegyet vennem a BKV-ra?

Figyelt kérdés

Népligetből mennék Óbudára, az Egyetemre, többféle útvonalat is találtam, de nem tiszta, hogy a deákon kell-e átszálláskor új jegyet/átszállójegyet lyukasztani vagy sem, vagy az átszállójegy mikor használható stb. Nem nagyon szoktam Bp-n járni, akkor is inkább csak kocsival (szüleimmel), tudnátok segíteni, hogy hogyan a legegyszerűbb eljutnom oda és hány/milyen jegy kell, vagy vegyek-e inkább napijegyet?

Ill. hogy reggel 7-8 között és délután 3-5 között mennyire vannak sokan a járműveken?

Köszönöm!


2012. ápr. 5. 16:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Metróról metróra a deákon átszálláskor nem kell lyukasztani újra.
2012. ápr. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vegyél vonaljegyet, azt metron 60 percig használhatod, és át is szállhatsz vele.
2012. ápr. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
93%

Az Óbudai egyetem, ha jól tudom a Bécsi úton van. Oda a Népligettől a leggyorsabb úgy utazni, ha elmész az Újpest irányába tartó 3-as (kék) metróval a Deák Ferenc térig, ott átszállsz (szerelvényből való kilépés után lefele kell menned a mozgólépcsőn) a Déli pályaudvar felé közlekedő 2-es (piros) metróra, és leszállsz róla a Batthyány térnél. A téren feljössz a felszínre, és felszállsz a 160-as, 260-as busz valamelyikére, ami előbb indul. Ott állnak meg a középszigeten.


Ehhez 2x1 átszállójegyre van szükséged. Először érvényesíted a Népligetnél a metróhoz való lemenetelkor, (a Deák Ferenc téren metróról metróra való átszálláshoz nem kell), majd ugyanaz a jegy másik oldalát kezeled a buszon. Visszafele hasonlóan kell eljárni: első kezelés busz, második a metróhoz való belépéskor. Ez 980 Ft.

Egy napijegy 1550 Ft-ba kerül. Ha csak a lehetősége is felmerül, hogy a reggeli odán, és a délutáni visszán kívül utazni akarsz valahova még, akkor célszerűbb napijegyet venni, hiszen sokkal rugalmasabb és szabadabb lehetsz.


Rendes (nem iskolaszüneti) munkanapokon rengetegen vannak az általad írt időtartamokban, hiszen azok pont a csúcsidők. Ugyanakkor ha esetleg nem férnél fel egy metrószerelvényre, 2 perc múlva jön a másik, amire már felfogsz.

2012. ápr. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nagy segítség volt!
2012. ápr. 10. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!