Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogy lehet valaki 21 évesen...

Hogy lehet valaki 21 évesen első tiszt?

Figyelt kérdés

A Légikatasztrófák c. sorozatban a West Caribian társaság egyik gépén az első tiszt 21 éves volt.Lezuhant a gép,de nem az ő hibájából.

Légitársaságfüggő,hogy hány évesen lehet valaki első tiszt,vagy kapitány?

Amúgy a pilótavizsga hogyan zajlik?Mert gondolom nem csak szimulátoron...


2012. ápr. 7. 14:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Én annyit tudok hogy egyetemi végzettségre van szükség hogy repülőgépet vezethessen valaki. Nem a kisgépekre gondolok mert azokhoz csak légijártassági engedély kell.

Szerintem mag az az egyetem is valami repülés technológiai intézmény. Pl repülőgép mérnők vagy repülőgép szerelő vagy valami hasonló egyetemen már előkészítik őket a további lépés lehetőségére. Esetleg a hadászatban képeznek még ki pilótákat. De ne úgy képzeld el mint a b jogsi szerzést. ezek a figurák 8.10 évet is tanulnak mire repülőgépet adnak a kezükbe.

Amúgy eléggé egy titokzatos szakma...

2012. ápr. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Simán lehet. Minden országban mások a szabályozások, általánosságban:

Jellemzően előírják a főiskolai egyetemi tanulmányokat, de a folyamatban levőeket is elfogadják, ha legalább másodéves valaki...

A felvételhez általában kérnek elméleti papírokat, illetve X repült órát (X talán 500 körül van). Talán 17 éves kortól lehet rendesen repülni kis motoros géppel, és kint az évi 200 repült óra csont nélkül meg lehet ha valaki komolyan gondolja. Azt hiszem talán 500 órát szoktak előírni a légitársasági felvételhez, vagyis durván két évet ha évben akarunk számolni. Persze ahol mindig meleg van az évi 200 óra még jóval több is lehet, mert nálunk ügye durván 4 hónapig (tél) eleve nem lehet repülni. Tehát 19 évesen már elvileg bent lehet a légitársaságnál. Innen már elvileg csak egy kis lépés az első tiszti szint.


Az amerikai szabályok általánosságban jóval enyhébbek mint a magyar. Van pl. "sportrepülő" fokozat ami egy üléses kis motoros gép, és amerikában talán már 14 éves kortól meg lehet csinálni (ebben nem vagyok biztos), és az ezzel repült óraszámok egy részét is befogadják. Tehát ha valaki mondjuk 14 évesen elkezd repülni, 19 éves korára már lazán lehet pár ezer repült órája. Főleg hogy kint ez jóval olcsóbb "mulatság" mint nálunk...

2012. ápr. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
simán lehet...Megszerzi a CPL engedélyt, aztán felveszik egy légitársasághoz. Protekcióval, meg ha az apjának van elég pénze (ha már fizette a legalább 20 millás kiképzést, akkor tuti van) még egyszerűbb bekerülni.
2012. ápr. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ha mégegyszer kezdhetném az életemet,és lenne a családnak elegendő pénze erre,tuti belevágnék...Mai fejjel nagyon vonz,bár tudom,hogy sokat kell tanulni hozzá,és hogy nem mindenkinek sikerül...

Köszönöm a válaszokat!! :)

2012. ápr. 8. 22:53
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha nem lennék színtévesztő, akkor én is mindenáron pilótának mentem volna...Én amióta az eszemet tudom az akartam lenni.
2012. ápr. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!