Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Az a kérésem, hogy Budapesten...

Az a kérésem, hogy Budapesten a dolgozoi havi bérletet, hányadikától lehet megvásárolni a tárgyhóban, és meddig érvényesa következő honapban?

Figyelt kérdés
Előre is köszi a válaszokat.

2012. ápr. 23. 16:34
 1/8 anonim ***** válasza:
30 napos bérlet van, amikor meg akarod váltani, attól 30 napig érvényes.
2012. ápr. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nincs naphoz kötve.

Ha azt mondod, hogy holnaptól, akkor április 24.-től lesz érvényes, május 24. napjáig (pontosabban május 23., 24:00-ig). Persze, ha május 1.-től kéred, akkor június 1.-ig használhatod.

2012. ápr. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"Persze, ha május 1.-től kéred, akkor június 1.-ig használhatod."


Pontosabban május 31.-éig.

2012. ápr. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem ez volt a kérdés, de kavarognak itt a mindenféle érvényességi idők, tegyük helyre.


"Érvényes a jelölt kezdőnapon 0 órától a következő hónap kezdőnappal megegyező napon éjjel 2 óráig..."


Tehát ha mondjuk április 24-től veszel egy bérletet az márjus 24-én éjjel 2-ig lesz érvényes. (Ez év eleje óta van, tavaly ugyanez a bérlet május 23-án éjfélig lett volna érvényes, de meghosszabbították, hogy éjszakai járatokkal haza lehessen még utazni. Más kérdés, hogy ennyi erővel a hajnali 4 lett volna reálisabb, de ez van.)

2012. ápr. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Tegyük helyre: már rég megszűnt a HAVI bérlet, 30 napos bérlet van, amit bármikortól lehet venni, onnan számítva 30 napig érvényes.
2012. ápr. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Amit haviként írnak a bkv honlapján az 30 napos bérlet gyakorlatilag.
2012. ápr. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

És nem és nem és nem!

És csak mondják ezt a 30 napos bullshitet!

NEM

A bérlet NEM 30 napig érvényes.

Vagy 28 vagy 29 vagy 30 vagy 31 napig érvényes, attól függ mikor váltod!


Felettem leírta az egyik kommentelő. A váltás napjától a köv hónap azonos napján 2 óráig érvényes.

Azaz 28 v 29 v 30 v 31 teljes napig jó + még 2 óra, a hónap napjaitól függően.

2012. ápr. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Köszönöm a válaszokat. Idáig nyugdijas bérletem volt, és ezért nem tudtam. Köszönöm.
2012. ápr. 23. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!