Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mennyibe kerül a buszjegy...

Mennyibe kerül a buszjegy Budapestről Bécsbe?

Figyelt kérdés

És amikor indulok vissza Bécsből, euróval kell fizetni vagy forintban is lehet? Ha euróban, akkor mennyibe kerül?

Esetleg tudja valaki, hogy szombaton milyen sűrűn indul Bécsből Pestre busz, ill. reggel mikor indul az első vagy az azt követő járat?


2012. ápr. 24. 09:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, melyik céggel mész, van egy pár. A Volánbusz-Eurolines pl. 2-4 óránként jár és 7 órakor indul vissza az első busz Erdberg metróállomástól, a második 11 órakor. Az árak járatonként változóak, függenek attól is, hogy mennyire előre foglalod és hogy jogosult vagy-e valamilyen kedvezmény igénybe vételére.


Az Orangeways úgy látom, napi egy járatot üzemeltet (én legalábbis egy random szombati napra kerestem rá), ez vissza csak este jön. Itt is változó az ár.


Biztos van még más cég is.


A jegyet mindkét cégnél előre meg kell venni, ha a buszon veszed, tuti nem jársz vele jól anyagilag. Inkább vegyél OPEN jegyet, ha nem tudod, mikor, melyik járattal utazol.


Amúgy a vonatot is fontold meg, gyorsabb és szerintem kényelmesebb is, ha Railjettel mész. A legolcsóbb jegy egy irányban 13 €, de ez korlátozott számban áll rendelkezésre, időben kell megvenni. Jó vétel még a kirándulójegy, ez bécsi helyi közlekedés nélkül 25 €, azzal együtt pedig 31 € és tudomásom szerint 4 napig érvényes bármelyi közvetlen vonatra (mármint a vonatjegy, a helyi közlekedésre kevesebb ideig, azt hiszem). A vonatok kétóránkénti ütemes menetrend szerint közlekednek. Az első kettő Bécsből vissza 5:47 (Wien-Hütteldorf) és 6:54 (Wien Westbf).

2012. ápr. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Helyedben én is megfontolnám a railjetet.

Olcsóbb is, de menetidőben veri a buszt. A kényelemről meg nem is szóltam :)

2012. ápr. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nekem azért jó a busz, mert az állítólag Erdbeer-nél áll meg, ami állítólag közel van a Gasometer nevű helyhez, ahova éppen el akarok jutni és így kisebb az esély h eltévedek. :)

Buszon nem lehet venni jegyet? Mégis mennyibe kerül kb? 15ezer alatt vagy felett? Mi az az OPEN ticket azt kitől kell venni?

2012. ápr. 24. 12:46
 4/5 A kérdező kommentje:

Áhh, úgy néz ki meg is oldódott a probléma, itt nálunk a városban egy Volán irodánál sikerült venni 8900 Ft-ért oda-vissza érvényes jegyet. Az eladó hölgy mondta h vissza útnál ott Erdbeernel valami információs helyen be kell mutatni a jegyet és akkor kapok érte egy számot amit oda kell adni a sofőrnek, remélem megtalálom azt a helyet. :D

Már csak azon izgulok, h mivel reggel 7-re indulóra (BP-Bécs)kértem a jegyet, és az első busz Kecskemétről Pestre 6:30-ra érkezik meg, nehogy valami baleset legyen az autópályán ami miatt elkések, mert akkor gondolom vehetek új jegyet a következő járatra.

2012. ápr. 24. 16:01
 5/5 anonim ***** válasza:
Vonattal reggel 6:00-ra Kőbánya-Kispesten lehetsz. Onnan metróval 10 perc a Népliget. (Gondolom onnan indul a busz.)
2012. ápr. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!