Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Meglehet szakítani az utazást...

Meglehet szakítani az utazást vonaton?

Figyelt kérdés
Jövő hónapban megyek Pestre.16-án.De 15-én Indulok Fehérvárra.Ha Pestig veszek jegyet,és leszállok Fehérváron,másnap azzal a jeggyel továbbmehetek Pestig,amit előtte való nap vettem?

2012. ápr. 24. 15:09
 1/4 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem ha leszállás után az állomáson záradékoltatod a jegyedet a forgalmi irodán, akkor az érvényességi idején belül (100 km-ig vásárlás napja plusz egy nap, 100 km felett nem tudom, de ennél több) fel tudod használni a továbbutazásra. De záradék nélkül nem fog menni, mert nem tudod bizonyítani, hogy előző este nem utaztál el azzal a jeggyel Pestig és egy másikkal vissza.


Mindazonáltal jegyvásárlásnál kérdezz rá, biztos, ami biztos. Egyébként lehet, hogy megéri külön megvenni a jegyet, ez viszonylatfüggő, nézd meg a MÁV-Start odalán először egyben, aztán külön-külön.

2012. ápr. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
13%

Hogyan mehetnél ember? Magyarországon, örülj, hogy nem kell két jegyet venned egy irányra:DDD


Szerintem egyébként úgy mehetsz, ha csak Fehérvárig veszel helyijegyet, majd másnap fehérvárról pestig.


Bár szinte soha nem utazok vonaton.Szerintem hívd fel a mávot, az a tuti.

2012. ápr. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kössz a válaszokat
2012. ápr. 24. 15:18
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Remélem a második válaszoló a MÁV-nak csak elhiszi az alábbiakat:


ÚTMEGSZAKÍTÁS


Az utazás - ha az egyes kedvezmények szabályozása eltérést nem tartalmaz - a menetjegy érvénytartamán belül korlátlan számban megszakítható. Az útmegszakítás nem hosszabbítja meg a menetjegy érvénytartamát.


Útmegszakítás esetén a menetjegyet az állomás ügyeletes alkalmazottjával - a vonat megérkezésétől számított egy órán belül - igazoltatni kell. Ha az utas olyan állomáson szakítja meg utazását, ahol nincs ügyeletes alkalmazott, akkor leszállás előtt a vonaton a jegyvizsgálóval kell a menetjegyet igazoltatnia. Az útmegszakítás igazoltatásának elmulasztása esetén a menetjegy továbbutazásra érvénytelen.

2012. ápr. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!