Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A közterületfelügyelők azok...

A közterületfelügyelők azok BKV alkalmazottak?

Figyelt kérdés

Mostanában ha pestre megyek sokszor látok olyan jeleneteket hogy áll egy riadt kamaszfiú vagy kamaszlány és körbeállja vagy 2-3 ellenőr PLUSZ vagy 4-5 közterületfelügyelő,keresztbetett karral,rendkívül fenyegető fellépéssel.Most ez mi?Azt hittem a közteresek feladata hogy az utcán rendben legyen minden.De nincsen,mert mindenki mindenhol parkol(pl kocsikihajtó)mindenhol csövesek fekszenek,mindenhol grafitisek firkálnak stb stb... Akkor most a közteresek azok bkv-sok?Mindig azt látom hogy fiatal jegynélküli kamaszlányokat állnak körbe sokan és terrorizálnak és nem a kocsikihajtóban parkolót büntetik!


Akkor legalább takaríthatnák is a buszokat,mert tiszta retkesek(ahogy az összes bkv jármű).


2012. máj. 3. 14:15
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Elolvastam. Én is tudom, hogy lehetne ezt jobban csnálni, de attól még nem lesz jobb semmi, hogy itt panaszkodunk. Attól viszont, hogy ingyen utazol a BKV-n, ha csak egy kicsit is, de rosszabb lesz. Szóval...


Mégvalami. Ha, mint írod, kényszerűségből blicceltél, akkor legalább a helyzet javítása érdekében jelentetted a BKV panaszirodájának a nem működő vagy nem létező jegyautomatákat, vagy csak itt sír a szád, hogy így sz@r, úgy sz@r? Illetve vettél később pár jegyet, hogy legközelebb ne kerülj ilyen helyzetbe? (Azt már csak halkan jegyzem meg, hogy az utazásod árát utólag is rendezhetted volna azáltal, hogy veszel és összetépsz annyi jegyet, amennyit kell).

2012. máj. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Te utolsó egy igazi hülye vagy...az ilyenek miatt nem lesz ebben a szerencsétlen országban sosem változás.Mégis mit jelentsek be te majom?Hogy nincsen automata a megállokban?Hívjam fel a bkv panaszirodát és soroljam fel az összes megállót,mert NINCS automata?És ők majd lehet hogy a fejükhöz kapnak hogy úristen...hát erről ők nem is tudtak és akkor majd kitesznek másnap ????Miről beszélsz?

Meg majd pont azért nem megy jól ennek a sz#ros bkvnak mert én nem vettem jegyet azon az egy napon amikor hazsnálom ezt a nyomorult koszfészek bkv-t?

Szerintem inkább az a sok ezer napi használó bliccelése,meg a 3000 hajléktalan bliccelése+meg a sok száz cigány bliccelése+ a felsővezetők sikkasztása az ami miatt nem működik a bkv.

Meg az ilyen egyszerű lelkek miatt mint te,akikel bármit el lehet hitetni.

Nem is jövök ide erre a kérdésre többet mert csak felb#szom az agyam a hülye gyermekded kommenten.Nem ártana nektek sem élni külföldön hogy lássátok milyen erős a kontraszt és mit jelent "rendesen elvégezni a munkát" és mit jelent "szolgáltatást nyújtani".

2012. máj. 5. 14:16
 13/18 anonim ***** válasza:

Szépen visszaballaghatsz a minta külföldre.

Bírom, mikor hasonlítgatnak ehhez az országhoz, meg ahhoz az országhoz.Ez Magyarország. A múltjával,ami a "minta" országoknak kissé más.Biztosan lehetne és kell is változtatni. Mint oly sok mindenen. De semmi sem mentség a lógásra.

Amúgy, amikor még volt autóm, mindig tartottam magamnál jegyet. Csak úgy...ha történik valami.

2012. máj. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
te csuda fickó vagy hallod. eleinte még normálisnak is tűnt a kérdésed. az alapfelállás a hibás sajnos. ha nem tetszik a szolgáltatás, akkor nem kell igénybe venni. ha a tinikiscsajnak a legújabb iphonere meg az anyámkínjára telik, akor bérletre miért nem? kissé unalmas hogy mindenki azzal vergődik, hogy igy szar koszos büdös a bkv meg igy vannak rajta a csövesek stb. te mit tettél a szolgáltatás javulása érdekében? leszállítottál egy hajléktalant? KIFIZETTED esetleg a szolgáltatás díját? nem, és azzal védekeezel hogy a többi retkes sem. ha nekik lehet, akkor neked is? vannak egyenlők egyenlőbbek? igazság? azért, mert a bkv mára kétségbeejtő színvonalú szolgáltatást nyújt, nem mentesít a szolgáltatás kifizetése alól. elvégre ha a tej lejárt vagy kiszáradt a kenyér a boltban, azt sem lopod el onnan, mer úgyis szar nem? (illetve minek kéne.) erre mindig rávágják hogy az más. a bkv ingyen jár nektek? a fenéket, a szátok jár. puffogtok hogy igyszar úgyszar, de semmit nem tesztek érte, leszärtok mindent, ha ott fetreng a csövi akkor is előreállsz a busz másig végébe vagy másik villamoskocsiba szállsz át. ha meg annyira zavar téged a buszok állapota, jelentkezzél takarítónak, hogy kicsit hozzájárulj a közlekedés jobbá tételének. én csináltam ezt a melót. egy hetimosáson átesett villamostól nincs tisztább dolog, ezt én állítom neked. más kérdés hogy mire a szávától kiáll a határ útra ennek már nyoma sincs.
2012. máj. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
neked meg elkéne menni szociális munkásnak hogy egy kis emberséget tanuljál, az utolsó kommentedből elég jól eljött hogy mekkora gyökk vagy. menj inkább vissza külföldre, élvezzed hogy pontosan járnak a repülő szőnyegek ne szívd el innét a finom friss pesti levegőt, van elég balfäsz amúgyis itt.
2012. máj. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Vicces, ahogy a riadt őzikeszemű diáklány fölött karvalyként köröző közterületfelügyelőktől eljutottunk addig, hogy az összes többi bliccelő tehet a BKV állapotáról, csak te nem...


Figyelj, elmagyarázom.

Ha a megállóban nem lehet épp jegyet kapni, és lusta vagy elsétálni a legközelebbi jegyárusító helyig, akkor nem szállsz fel. Ilyen egyszerű. Az, hogy nem fizetsz és felszállsz, az pontosan az a kelet-európai hozzáállás, ami miatt ostorozod a BKV-t. Őszintén szólva nem hibáztatlak érte, mert én is ugyanezt csinálnám, de én nem is verem a mellem, hogy mekkora világpolgár vagyok, meg nem állnék neki két pofára szidni a BKV-t, hanem illendően sunnyognék. És igen, legalább írnék egy levelet a panaszirodának. Nem azért, mert akkor biztosan a fejükhöz kapnak, hanem azért, mert ha elegen írnánk, biztos ránéznének, hogy hogyan lehetne ezt megoldani, míg így csak megy tovább a verkli.


Én nem éltem még nyugaton, de egy jóbarátom már igen. Ő gyűlöli a kivándorolt magyarokat, pont az ilyenek miatt. Jellemző az igazán kelet-európai hozzáállás, de mindenki mástól nyugat-európait követelnek meg.


Összehasonlításképpen: Ha a zöldségesstandon nem áll ott a zöldséges, akkor a tipikus nyugat-európai polgár vagy nem vásárol zöldséget, vagy vásárol, az árát meg otthagyja a pulton, becsületkassza jelleggel. Te elviszed a zöldséget, aztán nekiállsz szidni fennhangon a zöldségest, hogy nem végzi a munkáját. Gratulálok, tipikus magyar expat vagy.

2012. máj. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Igazatok van sok mindenben.Amikor írtam a kommentet,nagyon elszaladt velem a szekér,nagyon hirtelen haragú ember vagyok,de nem akartam vele személyeskedni vagy sértegetni vele Titeket,ha ezt is tettem, elnézést kérek.

A bkv-s véleményemmel nem akarom a világot megváltani vagy magát a bkv-t,de akkor is mindig felháborít,mint jelenség.Az állam minden évben milliárdos tőkeinjekciót ad a bkv-nak,mert az a csőd szélére került.Ez azt jelenti,hogy az ÁLTALAM befizetett adóból tartják fent újra és újra a BKV-t,az én adómból,aki világ életében kocsival járt!És vannak még sok ezren autósok rajtam kívül Pesten.Én a bkv-t évente kb 5 x használom,nem többször.Akkor is vennék rá jegyet,de hacsak nem egy forgalmas csomópontban vagyok nappal,ez képtelenség.Gyűjtőjegyet szoktam itthon tartani,de ha nem otthonról kell mondjuk mennem 3 megállót vagy elviszi valaki a családból stb akkor nincsen gyűjtőjegy és ha jegyet nem tudok venni akkor mit csináljak?Nem gyalogolhatok le 5-10 km-t,ezért fel fogok szállni és jegy nélkül fogok utazni.Autósként az adómat erre költik,akkor szerintem némi megálló csak belefér méltányossági alapon.De!Mondtam:VENNÉK jegyet ha lenne hol.A másik meg amúgy...tényleg..nem értem hogy milyen szolgáltatás az amiért ennyit kell fizetni.Londonban egy font volt korábban egy jegy,ezért cserébe azt kaptam hogy tiszta,meleg/hűtött kocsiban rendes tiszta utazóközönséggel eljutottam oda ahová akartam,dolgozhattam a laptopomon vagy ha lemerült akkor be is dughattam a konnektorba,mert az is volt.

Itthon a jegy ugyanennyibe kerül és a körülmények azok egy marhavagonéhoz hasonlítanak.Extrém kosz van,szinte nincsen járat besz#rt,beh#gyozott hajléktalan nélkül(amúgy nem tudom hogy ők amúgy hová utaznak?)..na mindegy befejezem...én is csak hajtogatom a magamét mint a verkli.


Utolsó kommentelő,ezzel a külföldre szakadt hazánkfia dologgal igazad van én is azt hiszem.Tudom hogy mindig majmolom a nyugatot,mert valójában én is egy majom vagyok.Amikor elkezdtem kint élni akkor valami megváltozott bennem ami már sosem lesz olyan mint régen és szerintem a legtöbben így vannak vele.

Tudod elképesztő érzés hogy élsz itthon,dolgozol mint egy állat,gürizel és sem anyagilag,sem erkölcsileg nem honorálják a munkádat,nem jutsz elöbbre,majd országot váltasz és fele annyi munkával többször annyi pénzt keresel,belecsöppensz egy MŰKÖDŐ rendszerbe,ahol nincsen korrupció,nincsen bratyizás,nincsen megoldjuk okosba,csak teljesítmény van és annak megfelelő bérezés.

Jó nyilván a nyelvet azt beszélned kell és kell lennie végzettségednek,hiszen anélkül ott sem jutsz sehová.

Rettenetesen erős a kontraszt Magyarország és egy nyugati ország között.De ami inkább zavar hogy itt ez nem zavarja az embereket.Itt már eleve mindenki így nő fel,így van belekódolva a fejébe hogy ez Magyarország,ez ilyen,ez sz#r,itt nem jó élni és kész,akkor éljünk így.Mindenki szó nélkül húzza az igát,nyögi a terheket és nem szól semmit,ha száz bőrt húznak le róla,akkor sem.

De pedig itt nem azért nehéz élni,mert vízéren fekszik az ország :) vagy ilyesmi,hanem,mert bizonyos gazdasági érdekcsoportok teljesen kizsigerelik,szétlopják,mesterségesen lent tartják az életszínvonalat és a társadalmat működtető rendszereket.

Itthon minden adott lenne egy fantasztikus,működő élethez,de a rendszer torz,a korrupció minden fejlődésnek útját állja és az emberek meg MÉG MINDIG TŰRNEK.De meddig?

Látod vannak akiket zavar,azok elmennek és élnek jól ott külföldön,amíg Ti itt maradtok és véditek azt a rendszert(most nem pártra gondolok) ami kizsigerel és elárul Titeket.Ez számomra hihetetlen.És a bkv tipikus példája szerintem annak ahogyan itthon az emberek gondolkodnak és viszonyulnak a dolgokhoz.

Amikor egyébként a magyarokat szídom,az természetesen rám is vonatkozik,én semmivel sem vagyok kivétel,a sznobságom meg a nyugat majmolásom ellenére sem.

Amúgy a kiköltözők közül szerintem én még nem is vagyok annyira majom,vannak nálam sokkal durvábbak.Valamelyik nap pl a retek klubban nyilatkozott egy okos lány aki 2 éve él Londonban és ő például már akcentussal beszélt magyarul,majdnem leestem a székről amikor meghallottam :))

De még sok ilyet láttam,tudnék mesélni.

De higgyétek el,brutálisan más az élet ott.Ez tényleg balkán,itt tényleg nem hagynak élni,itt nincsenek szabályok vagy ami van azt nem tartatják be,mindenki azt csinál amit akar.Ha meg betartatják,akkor csak a jogkövető,adófizető kisemberrel,a disznókkal sosem,de ugye ezt is mindenki természetesnek veszi.

A visszaballagásom amúgy elindult :) amint lejár a szerződésem már vitorlát is bontok és soha többet nem jövök vissza.

2012. máj. 9. 13:20
 18/18 A kérdező kommentje:
Máshogy fogalmazva az a különbség a mi országunk és a nyugatiak között,hogy itthon az emberek azért élnek hogy dolgozzanak,a nyugati országokban pedig azért dolgoznak hogy éljenek és jól éljenek.
2012. máj. 9. 13:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!