Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Repülőn felszállás után ablak...

Repülőn felszállás után ablak mellett ülve be akarom kapcsolni a GPS-t. Ilyen sebességnél el tudja "kapni" a műholdak jelét a hagyományos autós GPS?

Figyelt kérdés
2012. máj. 9. 09:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
be szabad kapcsolni repülőn a gps-t egyáltalán?
2012. máj. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
nem is használhatsz semmiféle adó-vevő készüléket repülőn. kettéhugyoznak mint hülyegyerek a hóembert.
2012. máj. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Vevő egységet be lehet kapcsolni.

Csak adót nem szabad!

2012. máj. 9. 11:28
 4/19 anonim ***** válasza:

Azért érdeklődj utána a légitársaságnál, jobb ha biztosra mész.

A GPS biztos, hogy műszakilag képes lesz venni a jelet, nem lehet vele baj, az elektronikának, antennának nincs "határsebessége". Egyedül az zavarhat be, hogy az autón használt GPS-ben milyen szoftver van. Lehet, hogy pl. 300 km/h után errort ír, hiszen nem erre tervezték.


(Halkan jegyzem meg, hogy sokat repülök és tíz gépből nyolcnál láthatod az utastérben a repülési magasságot, földhöz viszonyított sebességet és térképen az útvonalat.)

2012. máj. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 kiflitolvaj ***** válasza:
Én már próbáltam, de nem működött.
2012. máj. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Ez jó kérdés,én is agyaltam már ilyenen,h bekapcsolom a navigációt.Amúgy sztem a GPS küld is jeleket,nem?
2012. máj. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

A gps vevö nem küld jeleket , ismeri a müholdak pályáját és minden mühold tudja az összes többi hold aktuális pozícióját ,a sugázott jelbe pedig egy idöbélyegző van kódolva. A vevö 3 ilyen hold adataiból meg tudja határozni az aktuális pozicióját.


Repülögépen azért nem müködik a dolog,mert árnyékolva vannak,többrétegű aluminium a törzs,azon nem ér be a mühold jele (az ablak is fémgőzölt)

2012. máj. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
53%
Ha annyira le lenne árnyékolva a repülő ,akkor a mobil sem működne rajta.Persze nem sokezer méteren hanem a földön.Szóval annyira nem jó az az árnyékolás.
2012. máj. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
A mobil mukodik egy lakasban is, a gps nem . Nem egeszen mindegy,hogy egy ketiranyu 2w-os radiokaocsolat van max.2-3km tavolsagban,vagy egy egyiranyu vetel 22.000km tavolsagbol
2012. máj. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Kipróbáltam, működött.

Igaz, oda kellett rakni az ablak mellé, hogy "kilásson", de szépen "elkapta" 11km magasan és 850km/h mellett is a jeleket.

2012. jún. 11. 19:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!