Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Pacemakerem van, miért nem...

Pacemakerem van, miért nem vezethetek?

Figyelt kérdés

villamost, metrót, trolit, buszt? De autót meg igen!

Azt mondták ez van a szabályzatban, nem tudnak segíteni, de az orvos igazából nem tudta megindokolni miért.


Szóval aki ért hozzá az magyarázza el kérem, hogy miért, mi ennek a konkrét oka, azon kívül, hogy van egy régi, elavult vaskalapos magyar szabályozás, ami nem a mai orvosi technológiához íródott!


Szerintetek külföldön se lenne esélyem ilyen munkakörökre?


2012. máj. 13. 17:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Mert autóban maximum 4 embert veszélyeztetsz magadon kívül ha esetleg valami gond lesz, buszon meg 40-et, ráadásul napi 8órán keresztül.

Plusz a busz(metró,troli)vezetőket nagyobb stressz éri, ráadásul napi szinten.


Ez nem régi, elavult, vaskalapos magyar szabályozás, külföldön is így van.

2012. máj. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Feltételem azért mert egy villamoson 60 ember ül a hátad mögött, nekem ez nem tünik idejét múltnak.

Ami viszont igen az a pacemaker, úgy tudom ma már gyógyszerrel is megoldható, bár azt nem tudom hogy minden esetben kiváltható e.

Mondjuk a gyógyszer sem tökéletes, mert a férfiasságod látja kárát.

2012. máj. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Hiába a mai orvosi technológia, sajnos hibák becsúszhatnak, és ez tény.

Ha autóvezetés közben szívelégtelenséget kapsz ott jó esetben csak te sérülsz meg a baleset következtében. De tömegközlekedési járműveken, ahol sok ember van rád bízva (igen, gyakorlatilag az ő életük a te kezedben van) ott nagyon csúnya dolgok történhetnek ha munka közbe ér szívelégtelenség.


Pár éve volt, hogy egy buszsofőr szívrohamot kapott, és a busz majdnem teljes gázzal belement egy házba. 3 fiatal srác, akiknek volt elég lélekjelenlétük, ők állították meg a buszt. Ha nem állították volna meg akkor jó eséllyel elég sokan meghaltak volna az utasok közül. A tv és az újság is tele volt evvel az esettel.

2012. máj. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Azért, mert a troli/metró/villamos tele van magasfeszültséggel amik bezavarhatnak. A szabályozás pedig lehet hogy nem a mai pacemakerekhez íródott, de ugye te sem gondolod, hogy minden pacemakeresben a legmodernebb ketyere dobog?
2012. máj. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:

Én is rácsesztem!

Buszsofőrként dogoztam 20 évig, nemrég voltam orvosnál aki szívritmus zavart állapított meg és a modern, korszerű gyógyszer helyett pacemaker beültetést javasolt. Azt mondta, hogy ez a munkámat nem befolyásolja, teljes értékű életet élhetek vele. Megvolt a beavatkozás, táppénz után visszamentem a munkahelyemre dolgozni, ahol nem engedtek dolgozni, hanem az eü. állapotomra hivatkozva azonnali hatállyal elküldtek, mondván a céges/üzemi orvos nem enged vezetni pacemakerrel.


Azóta is munkát keresek, sehol nem kapok, mint megtudtam pacemakerrel nem vezethetek buszt sehol az országban. Csak erről korábban senki nem tájékoztatott, máshoz nem is értek, csak ehhez, és mást nem is akarok csinálni, az a gondolat, hogy gyárban sor mellett vagy egy irodába bedugva kelljen dolgozni az megőrít, ha tényleg többet nem dolgozhatok a szakmámban, akkor inkább öngyilkos leszek!!!

Mindezt azért mert a kretén orvos szivritmus szabályzó helyett pacemakert adott, gondolom neki az a bolt..

2012. máj. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Pereld be a dokit, most komolyan.
2012. máj. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Sokra megy a perrel, elmegy egy valag pénze és úgyse neki adnak igazat. De mégha nyerne is, mire menne vele, ha tönkretették az életét, elvették tőle a hivatását?
2012. máj. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

Elején az okoskáknak!

A modern villamosokon van éberségi berendezés, de még a budapesti szovjet roncsmetrókon is van megoldás arra, ha rosszul lesz a vezető, ettől egy utasnak se lesz baja, a szerelvény automatikusan megáll nagyon hamar. Másrészt mi van, ha egy makkegészséges ember kap egyszer csak menet közben stroket, infarktust, az mivel biztonságosabb? Szóval tényleg az egész nem más, mint egy ökör, elavult, hülye szabály.

Ja igen, az autóban hol az éberségi berendezés főúton 90nél? Mi van ha ott áll le a pacemaker? Akkor nem veszélyes?

2012. máj. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

4-es!


"de ugye te sem gondolod, hogy minden pacemakeresben a legmodernebb ketyere dobog"


Ha nem értesz hozzá, ne szólj hozzá! Egy pacemaker élettartama ~5 év, utána cserélik!!! És igen, mindenkiben max 5 éves pm van és Mo-n sincsenek olyan régi konstrukciók, amiket zavarna a max 1kVos áram.

2012. máj. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A "sima" pacemaker nem kizaro ok, viszont a defibrillator (ICD) igen. Manapsag a legtobb pacemakernek van defibrillator funkcioja, igy ha ilyened van, nem vezethetsz buszt, kamiont stb (kulfoldon sem).


Az indok, hogy a defibrillator mukodesekor (ritmuszavar eseten egy eros elektromos impulzust kuld) fennall az eselye, hogy elveszited az eszmeleted.


Stresszhez, magneses terekhez, magasfeszultseghez nincs koze.

2012. máj. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!