Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A MÁV tanuló bérlet csak...

A MÁV tanuló bérlet csak személyvonatra érvényes vagy IC-re is?

Figyelt kérdés

2012. máj. 22. 18:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
IC-re pótjegyet kell váltanod.
2012. máj. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%
Nekem Kecskemét-Szeged között van havi tanuló bérletem, szinte mindig IC vonat megy, de ott csak a másodosztályon lehet vele utazni, az elsőn már helyjegyet kell venni
2012. máj. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"de ott csak a másodosztályon lehet vele utazni, az elsőn már helyjegyet kell venni"


Ez hülyeség.

A bérlet másodosztályra szól. Mindegy Ic vagy személy másodosztálya az.

Ha pótjegyes a vonat, tökmindegy első vagy másodosztály akkor kell pótjegy is.


Szeged felé vannak pótjegyes és nem pótjegyes kocsik.

2012. máj. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Lehet, de nem írják rá, h melyikek a pótjegyesek, és még sosem szóltak, pedig utaztam már mindegyik kocsiba, ahol van hely. Még oylanba is, aminek az egyik fele 1. osztály, a másik fele 2. ott se kellett külön helyjegy
2012. máj. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%

Én naponta járok Budapestre vonattal, diák korom óta, sajnos helyjegyet kell venned a bérlet mellé ha első osztályon akarsz utazni.


Bár igazából a MÁV lehúzhatná magát a WC-n, mert nem igazán értem mire kérik el azt a sok pénzt mind első osztályra, mind 2. osztályra. Szánalmasan szarok a kocsik állapotai, mind belül, mind kívül, ha a közepére szarnék az első osztálynak, ugyanúgy ott maradna fél évre rá is. Ami itthon első osztály, az külföldön már gettójáratnak is szar lenne, csak a mi kicsiny országunk égeti magát.

2012. máj. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Eredeti kérdéshez: igen, érvényes IC-n is, de csak pót- és helyjeggyel (kivéve, ha olyan IC-vél utazol, amiben van nem helyjegyköteles kocsi is, ezeken a kijelölt kocsikban elég a bérlet.)


Szegedi IC-hez: a szegedi "hibrid" IC-ken vannak

1. osztályú és 2. osztályú InterCity kocsik, melyekben a helyjegy kötelezô

. Emellett vannak e vonatokban 1. osztályú, 2. osztályú és néha vegyesen 1.-2. osztályú gyorsvonati kocsik, melyekben nem kell helyjegy. Bérlettel őnmagában csak a 2. osztályú gyorsvonati kocsikban utazhatsz, az IC kocsikból kizavarnak, ha nincs helyjegyed a bérlet mellé.

2012. máj. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%

Na eddig elég sok félrevezető válasz volt itt :)


Tehát a tanuló bérlet (ami lehet 1. és 2. osztályú is) alapból csak személy, sebes és gyorsvonatra jó. Magasabb vonatnemmel (expressz, IC, EC) történő utazásnál meg kell venni a felárat (pót és/vagy helyjegy).


A helyjey nem függ a kocsiosztálytól. A szegedihibridvonatokon az IC részbe kell pót és helyjegy, a gyorsvonati részbe nem. Egyébként az 1. osztály színvonalával szerintem nincs probléma nálunk, a gyorsvonati részen 6 személyes fülkék vannak, kihúzható üléssel, ami szerintem elég kényelmes. Nyugaton sincs ennél lényegesen jobb jármű gyorsvonaton. (ha meg valaki nincs megelégedve vele, az ne vegye meg az 1. osztályú jegyet/bérletet).


Ha már a szegedi vonatoknál tartunk, ezeken a járatokon 7 különböző szolgáltatási színvonalú kocsi közlekedik, 4 különbözá árban.


Gyorsvonat 2. osztályú jeggyel igénybevehető kocsik:

- személyvonati 2. osztály: [link]

- gyorsvonati 2. osztály: [link] nemzetközi gyorsvonat 2. osztálya: [link]


Gyorsvonat 1. osztályú jeggyel:

- gyorsvonati 1. osztály: [link] vagy [link]


InterCity 2. osztályú jeggyel (alap jegy + 360 Ft):

- IC 2. osztály: [link]


InterCity 1. osztályú jeggyel: (alap 1. osztályú jegy + 360 Ft)

- IC 1. osztály: [link]

- gyorsvonati komfortkocsi: [link]


Ezek közül szerintem a komfortkocsi éri meg a legjobban, de ez már egyéni dolog :)

2012. máj. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
ja, már 380 a pót és hegyjegy, nem 360
2012. máj. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szeged és Budapest között én is jártam egy ideig rendszeresen.


Ha még mindig úgy van, akkor a vonat egyik részét IC-nek hívják. Ugyan azon vonat másik részét meg sima gyorsvonatnak.

Értelem szerűen az egyik részére kell hely és pótjegy, a másik részére nem.


Ennek mondjuk szerintem nem sok értelme van így. Mert hülye lennék többet fizetni az IC-s részre ha ugyan azzal a vonattal mehetek, ami ugyan annyi idő alatt van lent és ugyanúgy nem áll meg minden bokornál.

2012. jún. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
33%
én meg hülye lenék a gyorsvonati részbe ülni, ha van kényelmesebb kocsi is ugyanabban a vonatban :)
2012. jún. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!