Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi az oka annak, hogy az...

Mi az oka annak, hogy az emberek az induló HÉV előtt átszaladnak majd a másik oldalon rágyújtanak, vagy sms-t kezdenek írni?

Figyelt kérdés

2012. máj. 25. 11:28
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
:D
2012. máj. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát a nagy ijedtségre vagy rá kell gyújtani, vagy el kell mesélni SMS-ben, hogy "hú, majdnem átment rajtam a HÉV".
2012. máj. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert agyatlan birkák.
2012. máj. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az emberi hülyeség, mi más.
2012. máj. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom mennyire agyatlanok vagy sem.A gödöllői-hévnél az Imre utcai megállóban figyeltem meg azt a jelenséget,miután halálra gázolt egy fiút ott a vonat,hogy az induló,mozgó szerelvény elé simán beszaladnak a fiatalok,majd miután az életük kockáztatásával átjutnak a vágány másik oldalára,ott megállnak beszélgetni.De minek akkor a nagy sietés a HÉV előtt?!
2012. máj. 25. 17:24
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Nem csak ezt csinálják az emberek... Onnan tudom, hogy én ezeket a csoda masinákat vezetem, és megosztanék pár általános "idiótaságot". :-D

1, egy 6 kocsis egységen 18 darab ajtó van, mégis az emberek zöme az első ajtón szeretne felszállni, hogy ez miért van, az előttünk is titok... (pont az első ajtót nem látjuk rendesen, a közhiedelemmel szemben)

2, hiába megy az indításjelző, szépen ballag a vonat mellett és mikor épp zárod az ajtót, úgy gondolja, -na most akkor felszállok! és aznap meg is van az első találat :-D

3, amit írtál is, átfutnak az induló vonat előtt, hogy elérjék/eljussanak a kívánt helyre az életük árán is, mert azt hiszik pillanatok alatt meg tudjuk állítani, pedig nem...

4, a figyelmetlenség, el vannak foglalva a saját bajukkal, gondjukkal egyszerűen nem veszi észre a vonatot, nos az ilyenek ilyednek meg a legjobban mikor rásípolsz, és persze a járművezető a f@sz, mert egy sípszóval megmenti az életét...

5, a legújabb divat a fiataloknál, hogy a mozgó vonat lépcsőjére felugranak mikor indulunk vagy épp fékezünk, na most ha leesik... valamijét tuti levágjuk...

6, illegális átkelőkön járnak, nem hallják a vonatot és ha mi nem vesszük észre akkor úgy járnak, ahogy már sokan előttük, halálra gázolják, mert az általános fékúttávolság 300m, ami jó időjárási körülmények közt 140-190m, mikor elkezdünk fékezni kell 5-10 másodperc mire el kezd lassulni a vonat, ki lehet számolni, hány métert is tesz meg a vonat ha 60km/h sebességgel mondjuk lejtős pályán megyünk... csak ezt az utasok java része nem tudja.

7, általában ezek miatt fedezzük az útátjárót egy másik vonatnak ha egyszerre indulunk egy megállóból, aki előbb indul "lezárja" fizikailag az utat, hogy ne tudjanak a másik vonat előtt átfutni, de van olyan barom amelyik a két vágány közt várja, hogy elpárologjon a vonat, hiába sípolsz 5 percen kereszül, még fel van háborodva, mert siet valahová...

8, egy másik vonat mögül hirtelen lépnek ki elénk, nos ezek általában 100%-ban biztos halál...


Ezek csak a legjellemzőbb esetek... rengeteg olyan van még amin még mi is meglepődünk...

Üdv.

2012. máj. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
"szia anya,képzeld majdnem elragadott a hév! Ja,és ne tegyél túl sok sót a tarhonyára!"
2012. jún. 15. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
pedig a vasútállomások és megállóhelyek területén tilos a dohányzás, ezért nem gyújthatnának rá utána :D
2012. jún. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Azért szaladnak át, mert féltik az életüket. (Hiszen, ha nem szaladnának, el lennének ütve.) És amikor már megbizonyosodtak róla, hogy túlélték, nyugodtan végzik tovább a dolgukat.
2012. dec. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
egy hév megálló mellett lakom na ott történt ez az eset még 2011 körül. Hülyegyerek HÉV-ről le és már indulni készülő vonat elé belépve indul a másik oldalra, de a másik irányból is jön egy vonat. a vezető sípol rá ,hogy figyelmeztesse, fel sem néz csak bemutat a vezérnek és még egy lépés és pont a már vadul fékező vonat elé be. El is csapta, az eredményt láttam 10 perccel később mikor épp a tűzoltók vágták a két vágány közötti kerítést ,hogy hozzá tudjanak férni a mentők. Később kiderült ,hogy sokat nem tanult az esetből, amit szerencsésen megúszott, pár hónapig a kórházban legózták össze a csontjait, de végül felépült. Elment sopronba egyetemre ott meg ugyanígy szétnézés nélkül az útra lépett le egy kamion elé, ezt már nem úszta meg olyan simán mindkét lába odalett és műlábakkal jár, de még most sem tanult belőle semmit ahogy nyilatkozott a tévében róla úgy tűnik.
2017. ápr. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!