Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » InterCity utazás pót- és...

InterCity utazás pót- és helyjegy. De hova ülhetek?

Figyelt kérdés

Füzesabonyból szeretnék Pécsre eljutni. Meg is vettem a jegyeket, kaptam egy jegyet Füzesabony-Pécs viszonylatban, oda útra pótjegyet, vissza útra helyjegyet.

Ez akkor azt jelenti, hogy oda úton bárhova leülhetek, vissza úton meg 100% hogy meglesz a helyem? Mivel a helyjegyen már ott van a kocsi és ülés szám, viszont az oda útnál nincsen kocsi se ülés szám.


Kérem hogy aki érti magyarázza el nekem.


2009. jún. 30. 09:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, oda útra valszeg helybiztosítás nélküli pótjegyet kaptál, vagyis oda ülsz, ahova akarsz/tudsz, visszafelé pedig adott, hogy hova kell ülnöd.
2009. jún. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Egy jó hír: holnap (mint minden hónap első szerdáján) nem kell pót- és helyjegyet venni az IC-kre, ilyenkor ezek nélkül lehet utazni.
2009. jún. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Amúgy is mind1 hova ülsz. Szerintem gáz mind1, én is oda ülök ahova jól esik, csak ugye bár vannak emberkék akik görcsösen ragaszkodnak, hogy márpedig ez az ő helyük tessék máshova ülni, az persze fel sem tűnik nekik hogy van még 54 üres hely a vonaton. Nincs semmi jelentősége, a kaller sem szarakodik ezzel. Ha fullon van a kocsi akkor számít, hogy hol van, de amúgy... csak szőrszál hasogatás.
2009. jún. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
54%

Odafelé oda ülsz, ahová sikerül, visszafelé az adott kocsiban az adott helyre. Ha nem nagy a tömeg, akkor csak az számít, hogy a kocsin belül ülj, olyankor nem szoktak nagyon problémázni.

A City Szerdánál pedig nem úgy működik a dolog, hogy nem kell pótjegyet venni. Kell, mert csak így tudják biztosítani, hogy legyen ülőhely - de a pótjegy ingyenes.

2009. jún. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!