Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A Balatoni vonatokon a kerékpá...

A Balatoni vonatokon a kerékpárszállításkor együtt lehet utazni a kerékpárral, vagy van személyzet aki fel is teszi, le is veszi, ha nem lehet ott lenni vele, hogy bánnak a biciklivel?

Figyelt kérdés
2012. jún. 16. 09:47
 1/9 anonim ***** válasza:

én lattam már ilyet.de hat annyi h ott hagyod,és ennyi,neked kell a vonatra feltenned,és levenned.

sztem ez ugy van h otthagyod és leülsz a helyedre,vagy végig akarsz állni?

2012. jún. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

:-)

SZemélyzet nincsen és enki nem pakolgatja helyetted ez a te feladatod.

Az együtt utazás a kocsitípustól függ, van ahol vannak lehajtható helyek ott, a felújított kocsikban meg rendes fülke van ahonnan rálátni ablakkal a bringatároló részre. Van ahol meg csak az üres tér van és kint tudsz leülni. De valami módon a bringa közelében lehetsz.

2012. jún. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
poggyászfuvarozásos vonat nincsen, tehát nem tudod úgy feladni, hogy személyzet kezelje (sajnos). Ha poggyászkocsis vonattal mész, akkor be lehet rakni a biciklit a poggyásztérbe, itt érdemes lekötni, majd leülni máshol. Ha többcélú teres vonatot választasz, akkor lehatható üléseknek támasztva utazhatsz mellette.
2012. jún. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A második válaszra kérdeznék:

Melyik kocsitípus(ok)ra gondolsz?

2012. jún. 17. 11:03
 5/9 anonim ***** válasza:
ugyan én a harmadik vagyok, de a másidik válaszoló szerintem a Bd 84-44 sorozatú poggyászteres kocsikra gondolt.
2012. jún. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Azokra a kocsikra ha egyedül vagyok, hogyan tudom feltenni a biciklit?
2012. jún. 19. 13:18
 7/9 anonim ***** válasza:

Így néz ki ez a kocsi: [link]


Ha nyitva van az oldalajtó (mint most a képen), akkor a biztonsági reteszt fel kell hajtani, utána lehet kinyitni a poggyásztér ajtót. A két szárnyú tolóajtóból először csak az egyiket lehet kinyitni (a kocsi széle felől lévőt, ahol van lépcső), ha ez nyitott állapotban kattan, utána nyitható a másik ajtószárny. (a biciklit fel lehet rakni úgy is, ha csak az egyik van nyitva). Utána beemeled a bringát a kocsiba, majd ott kampókra felakasztva lehet tárolni. Érdemes egy U-lakattal lezárni a biciklit. Ez után le lehet ülni ebben a kocsiban a lehajtható ülésekre, vagy a 8 személyes fülkébe. De ha lelakatolod a biciklit, akkor akár át is lehet menni az 1. osztályú kocsiba, vagy a klímás IC 2. osztályra (ha oda veszel jegyet).

Ha nincs nyitva a nagyajtó, akor támaszd a kocsinak a biciklit, szállj fel a kocsi végén lévő ajtón, és nyisd ki belülről a poggyászér ajtaját (ez biztonsági okokból kívülről nem nyitható)

2012. jún. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A bicikliszállító térben is vanak ülések?
2012. jún. 20. 12:57
 9/9 anonim ***** válasza:
ez poggyászteres kocsi, tehát nem sok. Néhány lehajtható ülés van a biciklik közelében, de ezek elég kényelmetlenek, nem ajánlom. Ha a közelben szeretnél maradni, akkor abban a kocsiban van egy 8 személyes fülke, onnan rá lehet látni a biciklire. De érdemesebb lelakatolni és beülni az IC kocsiba :)
2012. jún. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!