Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Nyíregyházán mennyibe kerül a...

Nyíregyházán mennyibe kerül a helyi buszjáratokra a jegy? (a honlapjukon nem minden egyértelmű)

Figyelt kérdés

Ha nyíregyházáról a Nyíregyházi Állatparkba akarok eljutni városi közlekedéssel akkor mennyibe kerül a buszjegy?

megnéztem a honlapot: [link]


Elővételben váltott:

Menetjegy ára (db)245 Ft


Autóbuszvezetőnél váltott:

Belterületi menetjegy ára (db)320 Ft


Külterületi menetjegy ára (db)370 Ft



Az állatpark már külterületnek számít? Vagy ez most hogy van? Ha jegypénztárban veszem akkor tökmindegy hova megyek a helyi buszjáratokkal ha pedig a buszvezetőnél akkor meg már nem? :)

Nem vagyok nyiregyházi.

Várom az ÉRTELMES hozzászólásokat :)



2012. jún. 17. 16:58
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az állatkert belterületnek számít (8-as helyi busz visz oda, ami a Vasútállomásról indul).


Ha elővételben, azaz a pénztárnál veszel jegyet, akkor 245 Ft, ha a buszvezetőnél, akkor 320 Ft.


A megállókban ki vannak plakátolva a vonalak azonosítói, és egy térkép, azon meg tudod nézni hogy honnan és hová akarsz eljutni. A külterületi, de helyi járatú vonalak zölddel vannak jelölve. Így ha látod, vagy megkérdezed hogy a te úti célod külterületre visz, akkor külteres jegyet kell váltanod (ha belterületi jeggyel külterületen utazol, megbüntetnek). Az állatkertes út esetén ez nem vonatkozik ide, mert Sóstógyógyfürdő belterület.

2012. jún. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ, így már értem.
2012. jún. 17. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!