Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Tudtátok, hogy január 1-jétől...

Tudtátok, hogy január 1-jétől 60 percig, ill. éjszakai járaton 90 percig használható a jegy?

Figyelt kérdés

"Budapesten Január 1-től a BKV jegy az 60 percig érvényes függetlenül attól, hogy hányszor szállsz át akár földalatti, vagy föld feletti járműre(amennyiben a lyukasztó dátumot is nyomtat a jegyre)! Csak a BKV sunyi módon a legkevésbé próbálja az utasok tudtára hozni ezt a szabály változtatást." [link]


!!! [link] jpg !!!


2009. júl. 6. 16:16
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
[link] jpg
2009. júl. 6. 16:17
 2/11 A kérdező kommentje:

hát ezt nem hiszem el :D


[link]

2009. júl. 6. 16:17
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
na nekem ezér van bérletem
2009. júl. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%

még soha nem figyeltem meg mert bérletem van:D

de töööök joooo XD

2009. júl. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de én januárban minden nap akármilyen újságok vettem kezembe, mindegyikben volt legalább egy féloldalas hirdetés erről. És a metróban is minden állomáson volt legalább egy nagy plakát, plusz a körút is tele volt velük a villamosmegállókban.
2009. júl. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%
Miután a múltkor szó volt róla a híradóban, megtudtam. De eddig sem nagyon foglalkoztam vele, mert bérletem van.
2009. júl. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Félreérthetően írtad, mert:

"Az érvényesség időtartama alatt a metróhálózaton belül (ideértve a földalattit is) átszállásra jogosít."

Eszerint föld feletti járműre csak akkor, ha a metró jött ki a felszínre.

Egyébként: "Érvényes egy utazásra, átszállás és az utazás megszakítása nélkül"


Mondták tévében is, plakáton is, ráírták a jegyre, akkor ez miért sunyi titkolás? Mit kellett volna szerinted még csinálniuk?

2009. júl. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
ja ez tök jó. amugy más országokba is igy van ez, pl olaszo.ban
2009. júl. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Valamit félre értettél.

A vonaljegy csak a metrón érvényes 60 percig átszállással (Értelem szerűen a Deákon egyik metróról a másikra)

A felszínen mivel a legtöbb jármű nem pecsételős jegykezelővel van ellátva így ott 1 vonaljegy 1 utázásra érvényes maximim 60 percig.

2009. júl. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Csatlakozom az előttem szólohoz!

Nem jogosít téged átszállásra a jegyed, csak a deák téren!

A metroban is csak egyszeri utazásra, vagyis visszafele , vagy út megszakitással már nem!Vagyis utazhatsz vele, ha olyan gazdag vagy hogy kifizess 12 ezer forint büntetést!

2009. júl. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!