Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogy tegyük biztonságossá egy...

Hogy tegyük biztonságossá egy fiatal számára a vonatutat?

Figyelt kérdés
Fiam ősszel kezdi a középiskolát. Eddig szinte soha nem tömegközlekedett, most viszont egyedül fog vonatozni minden hétvégén. Három átszállásal jut el a kollégiumig. Ezek kisebb állomások, Pestig nem kell neki felmenni. Van esetleg valami tippetek, tanácsotok, hogy tegyem számára biztonságosabbá az utazást? Megalapozott a félelmem?

2012. jún. 29. 12:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
ennyire nem kell félni a vonatoktól..
2012. jún. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Vegyél neki bulldogot, tuti nem fog félni többet. xD
2012. jún. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Gázpisztoly, vipera, én ezeket hordanám magamnál. Mig tömegközlekedtem rendszeresen hordtam magamnál gázpisztolyt. Sohasem lehet tudni.
2012. jún. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

esetleg annyi hogy ne a nyakában hordja a telefont/mp3-4-5 lejátszót és akkor máris 80% eséllyel elkerüli a tolvajokat.

amúgy én is vonattal jártam iskolába már 7.-től. meg talán annyi hogy ne az utolsó éjszakai vonattal menjen haza.

abból a szempontból megalapozott a félelmed hogy bárkibe beleköthetnek bárhol de ezt kikerülni sajnos nem lehet. engem a 10 év alatt a részeg csöveseken kívül nem zaklatott senki de azok is nagyrészt ártalmatlanok csak engem zavar mikor elkezdi mesélni az életét.

2012. jún. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha eddig szinte soha nem tömegközlekedett, akkor járjátok végig előtte párszor együtt az utat, hogy megismerje.
2012. jún. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én bevonatoztam gimis koromban (2000-es évek első fele) gyakorlatilag az egész országot, változatos környékeken utaztam a legkülönfélébb időpontokban és soha, semmilyen atrocitás nem ért. Azóta is rendszeresen utazok az országban, nem tapasztaltam e téren semmilyen negatív tendenciát - sőt, a vasútőrök és rendőrök jelenléte a fontosabb vonalakon érezhetően erősebb lett azóta.


Mindazonáltal egy-két alapszabály:

1. Az állomásokon és a vasúti kocsikban is érdemes kerülni a kihalt, üres részeket, kocsiszakaszokat.

2. Célszerű szimpátia alapján megválogatni az útitársakat.

3. Csoportosan, ismerősökkel utazni mindig biztonságosabb.

4. Ha nem muszáj, ne villantson a kölyök mindenféle drága kütyüket. Ha szórakoztatná magát az úton, olvasson könyvet.

5. Tisztázzátok, hogy ismeri-e a vasúttal kapcsolatos közlekedésbiztonsági jellegű veszélyforrásokat.

6. Mindig nézzen körül, BÁRHOL keresztez síneket. Különösen, ha zene megy a fülében.

7. Időben induljon el az állomásra és ismerje a menetrendet, hogy ne pánikoljon be, ha valami nem jön össze (pl. csatlakozás) és ne kapkodjon.

8. Mozgó vonatra ne ugorjon fel, ill. arról ne ugorjon le. Ha rossz vonatra szállt, húzzon vészféket, olcsóbb, mint a kerekesszék.

9. Poénból sem mászunk a vonat tetejére, nem vizelünk le a felüljáróról és nem utazunk az ütközőn, hiába mondják, hogy mennyire menő.

10. Kocsik előterében óvatosan mozogjon, sok paraszt nyitva hagyja a kocsiajtót, mert barlangban lakik. Ő persze csukja be mindig.


Kb. ennyit tudtam most hirtelen összeszedni. De mègegyszer mondom: ma Magyarországon vonatozni teljesen biztonságos.

2012. jún. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! Fegyvert azért nem adnék a kezébe, de néhány tanácsot mindenképpen megfogadok.


Végigjártuk már az útvonalat és gólyatáborba is vonattal megyünk majd. A MÁV starton szerencsére nagyon pontosan lehet tájékozódni, remélem, hamar belerázódik az átszállásba is. Inkább a téltől tartok, több a csomag, hamarabb sötétedik. Remélem, addigra már sínen lesz. :D

2012. jún. 29. 13:28
 8/11 anonim ***** válasza:

nem lesz baj :) nem veszélyes vonaton utazni. Persze bárhol bárkibe beleköthetnek, de ennek nem több az esélye a vonaton :)


Csökkentheted a kellemetlenségek esélíétha 1. osztályú jegyet/bérletet veszel neki, ezekbe a kocskba kevesebb rossz alak merészkedik be.

2012. jún. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem veszélyes. Legalábbis nem veszélyesebb mint akár az utcán sétálni.

Gázpisztoly jó dolog, és hasznos lehet. Viszont az felbujtó ok is lehet ha meglátják nála(bíróságon meg úgyis az lesz hogy ha' me' ekezdett fenyegetőzni a pisztójá oszt azé vertük agyon a tezsvírekkel... és persze úgyis az az igaz amit 5-en állítanak, nem az amit a fiad egyedül.)

Vipera, sokkoló szintén nem rossz dolog, de ha elveszik tőle rosszul jár + illegális.


Amit viszont mindenképp vegyél neki az egy gázspray. Nem veszélyes, legális, kis helyen elfér, de hatásos.

Bár jó nagy rá az esélye hogy emberek ellen nem kell majd használnia, de jobb ha van(a másik meg hogy ha esetleg kóbor kutya megtámadja az ellen is tökéletesen megfelel)

2012. jún. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 gkl ***** válasza:
Nem tudom mit kell fosni a vonatoktól. Ők a legbiztonságosabb közlekedési eszköz
2012. júl. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!