Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi az a kék "bódé" a vasúti...

Mi az a kék "bódé" a vasúti átjárók közelében?

Figyelt kérdés
Van, amelyiken nagy T betű is szerepel, az mit jelent? Az is érdekelne, hogy az a piros gomb mire szolgál rajta, mert gyerekkorunkban egyszer benyomtuk, de semmi se történt... :D
2012. júl. 1. 00:17
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
T betűs szekrény a pályatelefon. A pálya mellett láthatsz még szürke színű fém szekrényeket a fénysorompóknál is. Az a kapcsolószekrénye. Ne nagyon piszkálj ott semmit, mert bűncselekmény!
2012. júl. 1. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Jééé tényleg, nem is kék hanem szürke... :D De mi van benne, mit szoktak benne csinálni, mikor felnyitják? És a piros gomb mire jó?
2012. júl. 1. 09:44
 3/10 anonim ***** válasza:
34%
Karbantartják, ellenőrzik, javítják. A piros gomb viszont tényleg ne érdekeljen, vedd úgy, hogy azzal lehet atomtámadást intézni a saját házad ellen :)
2012. júl. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De nem értem, most mi a baj abban, hogy érdekel hogy mi van benne? Nem kirámolni akarom, meg megnyomni a piros gombot, hogy ne lehetne megmondani mire jók ezek a dolgok...
2012. júl. 1. 10:18
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a piros gomb kivételével megkaptad a választ.

A T betűs szekrény a pályatelefon, a másik, nem kérdezett, de általam említett a bizber vezérlőszekrénye.

Feltettem a kérdésed egy vasutas fórumban. Ott nem pörgős az élet. Lehet, csak napok múltával ad valaki választ. Ha megtudom a piros gomb szerepét, s addig nem írta ide be más, jelentkezem.

2012. júl. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2012. júl. 1. 10:33
 7/10 anonim ***** válasza:
78%

A piros gomb titka ebben a kisfilmben van benne:


http://www.youtube.com/watch?v=Vh3kmWszWzk&feature=plcp


A 15. percnél.


Sokat kutattam, így egy zöld kezet kérek:-)

2012. júl. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
46%
Részemről köszönöm az info-t.
2012. júl. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a piros gombosat :D
2012. júl. 1. 15:21
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Én vasutas vagyok, és az a biztosítóberendezés.

2012. júl. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!