Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha a vonatjegyem (retúr)...

Ha a vonatjegyem (retúr) Budapest-Keleti-be szól, akkor visszafele indulhatok a Nyugatiból?

Figyelt kérdés
Úgy érvényes? Vagy csak a Keletiből mehetek vissza is?
2012. júl. 5. 22:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Díjszabási szempontból egy állomásnak számít a három budapesti fejpályaudvar. Azonban nem tudok olyan vonatról, ami a Nyugatiból indulna és pontosan ugyanarra menne, mint azok, amelyek a Keletiből indulnak. Bizonyára valamelyik kör-IC-vel utaznál, de ezeknél bizony más a tarifa útiránytól függően, így a jegyed sem lesz érvényes mindkét útirányra. (Tehát ha a jegyeden mondjuk Tokaj - Miskolc - Budapest-Keleti áll, akkor nem utazhatsz visszafelé Budapest-Nyugati - Szolnok - Nyíregyháza - Tokaj útvonalon.)
2012. júl. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De miért? Ugyan úgy 4400 Ft a jegy mintha a Nyugatiba mennék. (mentem már oda is). A helyjegy meg független ettől.
2012. júl. 5. 23:02
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha rá van írva a jegyre az útvonal, akkor csak arra mehetsz.
2012. júl. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

hogy lenne már ráírva a jegyére az útvonal.

én úgy tudom, utazhatsz másik pályaudvarról is, kérdező. de biztos választ a Máv információs vonaláról kérhetsz vagy besétálsz az egyik állomásra és megkérdezed ott.

2012. júl. 6. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
igen, utazhatok haza másik állomásról. de azért köszi a sok értelmetlen és tudatlan választ..
2012. júl. 8. 14:05
 6/7 anonim ***** válasza:

Pedig az az igazság, hogy csak azon az útvonalon utazhatsz, ami a jegyen van. És képzelje el a 4. válaszoló, hogy ez lehetséges, mivel pár éve már jóval nagyobb adattartalmú jegyeket nyomtatnak.

Az lehet, hogy a gyakorlatban semmi gondod nem származik abból, ha más útvonalon utazol, hiszen még a díjszabás is ugyanaz. De elméletileg ez nem lehetséges, és ha kifogsz egy pattogó ellenőrt, akkor még b@szogatni is fog emiatt.

Egyébként az való igaz, hogy Budapest-Déli, Keleti és Nyugati egyenértékűnek számít, de kevés olyan vonat van, ami csak Budapest területén belül megy más útvonalon.

2012. júl. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
képzelje el a 6. válaszoló, hogy rendszeres vonatozó vagyok és sose láttam még iylen jegyet, amin részletes útvonal volt.
2012. júl. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!