Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Magyar államkicsntári hatósági...

Magyar államkicsntári hatósági igazolvánnyal 18éven aluli emberke is lehet kísérő és ő is ugyanabban a kedvezményben részesül mint én?

Figyelt kérdés
a választ (légyszi legyen egyértelmű :D) előre is köszönöm. :))

2012. júl. 6. 20:03
 1/8 anonim ***** válasza:
A kérdés is lehetne egyértelmű!
2012. júl. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
van a kérdésben említett igazolványom, amivel távolsági buszon, vonaton 90%-kal utazom, helyijáraton pedig ingyen. Lehet egy kísérőm, aki ha velem van ugyanezekben részesül. a kérdés az, hogy az illetőnek 18 éven felülinek kell lennie vagy pedig lehet korombeli 14-15 éves. Remélem így már érted. :D
2012. júl. 6. 20:22
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha szépen rádmosolygok megteszed hogy hazsnálod a keresőt? Csak mert ezt hetente 3x kérdezik meg. Köszi.
2012. júl. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
használtam a keresőt. szeretném tudtodra adni, hogy találtam is ezzel kapcsolatos kérdéseket, de vagy nem kaptam egyértelmű választ vagy pedig 5ből 2 igen 3pedig nemet írt. :D gondoltam nekem szerencsém lesz nem,nem úgy mint a kérdést előttem feltevő csákoknak/csajoknak. de sajnos nekem csak okoskodnak, ami nem ide tarozik, de ha te találtál egyértelműt, olyat aminek a válaszai közt csak olyanok vannak kik maximálisan egyetértenek lonkeld már be légyszíves. :D
2012. júl. 6. 20:32
 5/8 anonim ***** válasza:

Bárki lehet kísérő. Itt van pl. a Kőrös Volán tájékoztatója:


"Magyar Államkincstár által kibocsájtott Hatósági Igazolvány:

Az igazolvány, csak a rajta feltüntetett időpontig érvényes. Azon kívül kedvezmény igénybevételére nem jogosít. A kedvezményre jogosító igazolványhoz kapcsolódó határozatok, orvosi leletek, egyéb egészségügyi igazolások nem alkalmasak a kedvezmény érvényesítésére.

Az igazolvány tulajdonosa jogosult egy fő kísérő igénybevételére. A kísérő személyét a Körös Volán Zrt. nem vizsgálja. A kísérő azonban önállóan nem veheti igénybe a kedvezményt.

A kísérő hazaútjára célszerű a felkeresett intézménytől beszerezni a megfelelő igazolást a kísérő kedvezményének önálló érvényesítéséhez.

A MÁK által kiadott Hatósági Igazolvánnyal a helyi járatok díjmentesen vehetőek igénybe. A díjmentes utazás lehetősége nem vonatkoznak azokra a helyközi járatokra, amelyek egy város adott szakaszán a helyi járattal megegyező viszonylaton közlekednek. Ezeken a járatokon 90 % -os mérséklésű menetjegyet kell váltani az utasnak.

Tájékoztatjuk Tisztelt Utasainkat, hogy amennyiben az utas jogosulatlanul veszi igénybe a kedvezményt, úgy a jogosulatlan kedvezményt igénybe vevő kísérővel szemben is pótdíj kerül kiszabásra.

Ellenőri ügyintézés esetén kérjük, hogy az ellenőri csoportot, vagy a békéscsabai ügyfélszolgálati irodát keressék a probléma megoldásával kapcsolatban.

Ellenőri csoport, Békéscsaba Szarvasi út 103.

Tel: 66/ 523-461

Fax: 66/ 523-452

E-mail: forgalom@korosvolan.hu"


Tehát a kísérő személyét nem is igazoltathatják!

2012. júl. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm. :)
2012. júl. 6. 21:06
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]

értemében kijátszanád a szabályokat.

Összegezve: akinek ilyen igazolványa van és állapota miatt kísérőre van szüksége az 1 kísérője lehet, de olyan aki -értelemszerűen fizikailag mentálisan is alkalmas rá.

2014. nov. 11. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Miért, egy 18 éven aluli nem lehet alkalmas? Ne szórakozzunk már, jár a kedvezmény és kész.
2014. nov. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!