Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Kiegészítő bérlettel kapcsolat...

Kiegészítő bérlettel kapcsolatos kérdés? Többi lent.

Figyelt kérdés

Budapestre járok be suliba, egy környező településről. Van buszbérletem a szakaszhatárig, onnan meg a Budapest bérlet. Így nyáron nem járok ugye suliba, de haverokkal szoktam találkozni egy városban, ami a lakhelyem és Bp között van, a szakaszhatár előtt. Megbüntethetnek azért mert nem veszek Budapest bérletet, csak a kiegészítőt, mert amúgy sem megyek be Pestre?


köszi a válaszokat előre is.


2012. júl. 7. 11:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Igen. MErt ugye diákbérletet a lakhelyed és a tanintézmény közé vehetsz. Tehát A-B között. Vagy neked szokott A-C bérleted lenni de azért mert van hozzá C-B Budapesti bérleted.

Most meg csak önmagában A-C bérletet vennél... De neked C-ben se iskolád se lakhelyed nincsen. Semmiképp nem szabályos.

2012. júl. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ez igaz, de mi van ha azt mondom a smasszernak hogy otthon maradt a Budapest bérlet, és előbb leszállok?
2012. júl. 7. 14:32
 3/11 anonim ***** válasza:
De ha a szakaszhatár előtti megállóig (településig) veszed a bérleted a lakhelyedtől, akkor egyértelmű, hogy csalni akartál, és nem is akarsz Bp-ig eljutni. Ha pont a határig veszed, addig a megállóig, ahonnan már a BKV bérlet érvényes, akkor elvileg szabályosan utazol a buszon.
2012. júl. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

utolsónak: bocsi ha félreérthetően fogalmaztam, a szakaszhatárig megvenném a buszbérletet, csak éppen nem vennék mellé budapest bérletet.

és egy olyan megállóig utaznék mindig, ami a szakaszhatár előtt van.

2012. júl. 8. 16:49
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha megveszed a szakaszhatárig, akkor semmi köze az ellenőrnek ahhoz, hogy onnan BKV-zol-e vagy gyalog mész, vagy kocsival vagy tengeralattjáróval. A volán bérleted így érvényes, akkor is, ha előbb szállsz le, legalább is én így tudom.

2. voltam.

2012. júl. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem ez nagy tévedés sajnos.


Ha te sziomplán a szakaszhatárig veszed, és nem kiegészítőként, akkor a diákbérlet előírása miatt nem lesz jó. (Nem a lakhelyed vagy az iskolád településéig lesz bérleted.)


Ha kiegészítőként veszed, de nincs mellé BKV bérleted akkor a kiegészítő bérlet is érvénytelen hivatalosan. (Ezért hívják kiegészítő bérletnek, hiszen azt egészíti ki. Ha nincs BKV bérleted, akkor nincs mit kiegészíts.)


Tehát szabályosan ez nem oldható meg, ha megbűntetnek, mindkét esetben jogosan teszik meg.


Amúgy smasszerek a börtönben vannak, és olyan embereket őriznek, akik jobb híjján seg.gbekúrják egymást. Akire te gondoltál, azt Volánon és BKV-n ellenőrnek, vonaton jegyvizsgálónak nevezik.

2012. júl. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

az egy dolog hogy kiegészítőnek hívják, de ha nekem van érvényes bérletem A-tól C-ig, (legyen ez a "kiegészítő" táv), és én csak A és C között utazom, akkor ebben mi a szabálytalan?

megmondom hogy otthon hagytam a budapest bérletem, de úgyis előbb leszállok. ezen mi a szabálytalan?

2012. júl. 8. 21:12
 8/11 A kérdező kommentje:

és kiegészítőként veszem.


mondjuk édes mindegy, hogy kiegészítőként kérem, vagy sima bérletként a szakaszhatárig, ugyanaz.

2012. júl. 8. 21:13
 9/11 anonim ***** válasza:

"de ha nekem van érvényes bérletem A-tól C-ig, (legyen ez a "kiegészítő" táv), és én csak A és C között utazom, akkor ebben mi a szabálytalan?

megmondom hogy otthon hagytam a budapest bérletem, de úgyis előbb leszállok. ezen mi a szabálytalan?"


Hajja látom nem érted. Akkor mégegyszer:


A: A te lakhelyed települése.

B: Az iskolád települése

C: BKSZ (BB) szakaszhatár


Te diákbérletet A-ból B-be vásárolhatsz hivatalosan. VAGY A-C-ig vehetsz kiegészítőt HA(FIGYELEM! HA!) rendelkezel C-B távra Budapest bérlettel.


A-C távra NEM NEM NEM (NEM!) vehetsz bérletet, csak úgy. Csak ha van Budapesti BKV bérleted.


Az ellenőr igazándiból lexarja, ha azt mondod, hogy otthon hagytad, hiszen ugyanúgy megbűntet, mert NEM érvényes a "kiegészítő" bérleted mert nincs amit kiegészítsél.

Vagy azt mondja, hogy nem baj ha otthon maradt megbűntetlek, és majd másnap bemutatod a bérleted amit OTTHON HAGYTÁL (mert ugye otthagytad és nem meg sem vetted.)


Érted már?


A-B között lehet bérleted, vagy A-C között úgy, hogy ott van még egy C-B között érvényes BKV bérlet IS!

A-C közé ÖNMAGÁBAN NEM vehetsz bérletet, és nem is utazhatsz vele szabályosan. (Értsd: az első ellenőr megbűntet érte!)


Remélem érhetően magyaráztam.

2012. júl. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Na most már nem értem egészében...

Írok egy konkrét példát, ahogy barátnőm utazik.

Ő újhartyáni és Bp-re jár iskolába, a belvárosba. A volán bérlete érvényes Bp első megállójáig (ecseri piac a nagykőrösin), onnan a BKV bérlete "lép életbe" eddig oké.

De mi van, ha nyáron ugye nem suliba megy, hanem mondjuk az ecseri piaci megállónál fog dolgozni? Akkor nem vesz BKV bérletet, mert felesleges. A volán bérletet meg úgy kéri, hogy a lakhelye (Újhartyán) és Budapest (ami az iskolája helye) ecseri piac megálló között legyen érvényes. Ha ő most épp valamiért Inárcson száll le, ami útba esik, az miért gond? Ugyan az a vonal, csak nem megy el Bp-ig.

2012. júl. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!