Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Használja a világon bárki a...

Használja a világon bárki a Gyakorlatban, tényleges utazási céllal Budapesten a fogaskerekűt?

Figyelt kérdés
Bár nem a városban élek, de gyakran járok be és használom a BKV-t. Olyanról viszont még nem hallottam, hogy a hagyományos busz/troli/villamos/metró "szentnégyesség"-en kívül emlegetné a fogaskerekűt, mint közlekedési eszközt. Még tősgyökeres budapesti ismerősöktől sem, hogy használnák. A kirándulókon kívül használja bárki is, gyakorlati céllal (például iskolába vagy munkába menni)?

2012. júl. 12. 16:30
 1/4 A kérdező kommentje:

És ha már itt tartunk ugyanez érdekel a Budavári Siklóval, a Libegővel (???) és a nem túl régóta járó hajókkal kapcsolatban is.

Köszi a válaszokat!

2012. júl. 12. 16:31
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A fogaskerekűnek jópár olyan megállója van, ami másképp tömegközlekedéssel nem érhető el. Akik arra laknak, természetesen napi rendszerességgel fogaskerekűznek.
2012. júl. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Akkor csak megfelelő emberekkel nem beszéltem :-) És a többi három?
2012. júl. 12. 17:04
 4/4 anonim ***** válasza:
91%

A fogassal gyakorlatilag párhuzamos a 21/21A és részben a 212-es busz is, a többség ezeket használja, mert bevisznek a metróhoz (illetve a 212-es Dél-Buda felé megy), míg a fogas sajnos nem. Emellett a menetrend sem túl baráti, a hétvégi 12-15 percenkénti követés helyett munkanapokon 20 percenként járnak a vonatok. De ez nem jelenti azt, hogy ne lenne hivatásforgalom a vonalon (egyébként 60-as villamosnak nevezik hivatalosan, de a köznyelvben nagyon ritkán hivatkoznak rá villamosként), csak az aránya kicsi. Munkanapokon speciel nem is nagyon láttam még igazán jól kihasznált vonatot.


A libegőt és a siklót aligha használják hivatásforgalomban, mert a díjszabásuk ezt nem teszi lehetővé. Egy-egy menet többszáz forintba kerül és a bérlet nem is érvényes rájuk, így ezek elsősorban kirándulások alkalmával használatosak. A BKK-hajók esete pedig szerintem nagyjából a fogashoz hasonló: kevesen, de használják hivatásforgalomban, de a többség kirándulásra használja ezeket.

2012. júl. 13. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!