Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Létezhet, hogy egy buszvezető...

Létezhet, hogy egy buszvezető nem tudja használni a váltót?

Figyelt kérdés
Alapesetben a fordán automata váltós Mercedes csuklós busz dolgozik, néhány hete azonban Ikarus 280-as helyettesíti, amiben mechanikus váltó van. Három járművezető dolgozik rajta napi váltásban, és az egyiknél szegény busz pörög, rázkódik, remeg, tehát szerintem nincs megfelelő sebességben. A másik kettőnél teljesen normálisan megy, akkor nincs vele semmi probléma.
2012. júl. 12. 21:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Létezhet, de oktatáson alapból szét eső félben lévő autóbuszokkal oktatnak hogy a sofőrök tudják azt vezetni persze manuális váltósat, ha már dolgozni mennek akkor lehet kapnak automata váltósat lehet nem. Ha valaki automatásat vezet évek óta annak lehet elég nehéz visszaszokni a normálra, de nem lehetetlen, vagy az is lehet hogy pont annak a busznak gondjai vannak a váltóval, nem tudni.
2012. júl. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem helyi jelenség, felénk is rengeteg 200-as szériából való Ikarus járt, szinte minden második sofőrnek küzdött a váltóval.
2012. júl. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

hetente egyszer jártam egy későbbi busszal haza iskolából, a busz a szokásos volt, de a sofőrt(idősebb, volt vagy 45-50 éves) addig nem láttam azon a buszon, meg a volánnál sem.

elindultunk, a busz minden váltást megszenvedett, mivel félautómata, előváltós váltó volt benn.

nem sokat mentünk, kb. 5 km-et, már nem bírtam, odamentem előre, és mondtam neki hogy ez előváltós busz, váltót nem így használjuk, először leugatott, mert: van váltókar és kuplung, milyen lehetne ha nem manuális

aztán egy gyors telefont intézett(közben egy buszmegállóban várakoztunk

a telefonba annyit mondott: idejött egy kisgyerek(mint én akkor 17 évesen), és azt mondta nem jól váltok, mert ez ilyen furcsa-valami előváltós busz, utánanéztek, és tényleg az volt, a sofőr is megkapta az utasítást hogy hogy is működik, mindezt 10 perc alatt. és folytattuk utunkat.

én a végállomásig mentem, amikor száltam le, a sofőr mondta hogy várj te gyerek!, megvártam még mindenki leszáll, elkezdi, jövök neked egy sörrel, meg ha a volánhoz akarsz jönni dolgozni, akkor szólj, és elintézem hogy felvegyenek.

2012. júl. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%

"Alapesetben a fordán automata váltós Mercedes csuklós busz dolgozik, néhány hete azonban Ikarus 280-as helyettesíti"


Simán elszokott tőle. Vagy a busz van leharcolva a szokásos volános menetrend szerint.

2012. júl. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt szerencsém egy Eger-Miskolc járathoz, amin a sofőr nem nagyon tudott mit kezdeni az E94-es ikarus előkészítős Scania váltójával. Jót mosolyogtam.
2012. júl. 13. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkinek megy egy zöld kéz :-)
2012. júl. 14. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!