Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Milyen bérletet vegyek a...

Milyen bérletet vegyek a nyárra? (lent)

Figyelt kérdés

amíg iskola volt, ugye a diékbérlet volt a jó, csak én bejárós vagyok, a sulim dunaújvárosban van, minden nap buszoztam oda-vissza 25-km-t.

most a barátomhoz járok le sokat, ő is hozzám, és vett is bérletet, 30-naposat, diákot,10 km-eset.

de elvileg ugye mivel nincs viszonylat igazolása, meg fogják büntetni, mivel mutatni kell, hogy mettől-meddig érvényes az a 10 km.

el is mentünk venni viszonylat igazolást, de a pénztáros azt mondta, hogy nem adhat, mert csak suli időben érvényes.

szóval akkor most tök feleslegesen megvette a barátom a bérletet, mert megfogják büntetni 8 ezerrel.

milyen bérlettel utazhatnék, anélkül, hogy megbüntessenek az ellenőrök?

előre is köszönöm



2012. júl. 12. 21:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Teljesárú dolgozóit vehetsz bárhonnan bárhová. De annyira drága, hogy jobb, ha diákjegyeket veszel mindig.
2012. júl. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Tubarózsa ***** válasza:

Szia!


ilyet még nem hallottam h csak suli időbe érvényes...:S lakhely és suli közt nyáron is lehet diákbérletet venni... milyen volán ez??....viszont ha nem a suli-lakhely közt van, akkor nem lehet diákbérletet venni(legfeljebb teljesárut), csak diákjegyet./de ez teljesen független attól h nyár van v sem./

a másik amit nem értek: barátodnak eddig nem volt bérlete? v más viszonylatra volt?

üdv

2012. júl. 13. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!