Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Szemeszterre szóló Budapest...

Szemeszterre szóló Budapest bérlet kérdés?

Figyelt kérdés
Ősztől Budapestre járnék egyetemre és nekem minden szempontból megérné egy ilyen bérlet: [link] (MÁV-ot, BKV-t mindenképp használnék rendszeresen a városon belül, de talám Volánt is). Csakhogy! "Az első utazás megkezdése előtt az érvényes diákigazolvány sorszámát tintával, olvashatóan, javítás nélkül be kell írni a bérletszelvény megfelelő rovatába. Az értékszelvény csak diákigazolvánnyal együtt érvényes." Nekem szept. 1-jén biztosan nem állítják még ki az egyetemi diákomat. A középsulissal október 31-ig vonatozhatok kedvezményes, nem tudom, hogy ez a BKV-ra is áll-e (vidéki középsuli). Tehát miközben x egyetemre járok, nekem y vidéki középiskolába szóló diákom van, annak a számát írom rá a bérletre. Aztán vmikor október környékén megkapom az egyetemi diákom, a középsulis lejár, de annak a száma van rajta. Már ha egyáltalán nem budapesti iskolába szóló diáknak a számát ráírhatnám, amit kétlek... Kissé zavaros ez az egész. Vagy az első félévben még hagyjam a fenébe ezt?

2012. júl. 14. 12:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Elméletileg a bérletszelvényedet 250 forint kezelési díj ellenében kicserélik, ha rosszul írtad rá a diákigazolványod számát. Minden bizonnyal ez a tényállás ráhúzható arra az esetre is, amikor megváltozik az igazolványszámod.


Mindazonáltal én azt javaslom, hogy biztos, ami biztos, kérdezz rá az ügyfélszolgálatnál is, hogy ne akaszd ki a rendszert. Ha nem egyértelmű a válasz, akkor az első félévben vegyél mindig havibérletet inkább.


Amúgy a helyi közlekedésben nem számít, hogy melyik településen jártál/jársz iskolába/egyetemre, a lényeg, hogy érvényes legyen a diákod és az nappali vagy esti tagozatra szóljon.

2012. júl. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. júl. 14. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!