Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Melyik a legbiztonságosabb/leg...

Melyik a legbiztonságosabb/legfejletebb/legújjabb utasszállító repülőgép?

Figyelt kérdés
2012. júl. 14. 22:33
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
Jelenleg a Boeing 787-es a "sztár" ebből a szempontból: új, jövőbe mutató megoldásokat alkalmaztak rajta, sok tekintetben úttörő. Az viszont egyáltalán nem biztos, hogy jó a konstrukció, ez majd a hosszú távú üzemeltetési tapasztalatok ismeretében derül ki. Egyébként pedig egy ilyen kérdésre ezerféle választ fogsz kapni, mert mindenki a saját kedvencét fogja mondani (na, jó, én nem, mert szerintem meg a Concorde a csúcs, de azt már nem is használják, viszont bizonyos szempontból a 787-esnél is fejlettebb).
2012. júl. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nekem is a Concorde és az Airbus A380.:D Ezek a kedvenceim.
2012. júl. 14. 22:44
 3/5 A kérdező kommentje:
És a legbiztonságosabb repülőtér?
2012. júl. 14. 22:48
 4/5 anonim ***** válasza:
Azt, hogy melyik a legbiztonságosabb utasszállító nehéz megmondani. Ma már nagyon szigorúak az előírások, és a két nagy gyártó (Airbus és Boeing) gépei mind nagyon megbízhatóak. Persze hibák és balesetek mindig lesznek, de alapvetően e két nagy gyártó ma kapható összes gépe nagyon megbízható. Érdekesség, hogy a szovjet IL-86-os utasszállító volt egyesek szerint a valaha gyártott legmegbízhatóbb gép, én nem értek hozzá, csak olvastam valahol. Legmodernebb szerintem is Boeing-787-es, de az A380-as illetve a hamarosan elkészülő A350-es is elég modern.
2012. júl. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A legújjabb gép nem a legbiztonságosabb. Ennek oka, hogy egy régi gépen a működése során már sok hiba kiderült, míg egy új konstrukció esetén ez még nincs meg. Tehát biztonság szempontjából egy régebbi (de fiatal) gép jobb, mint az újabb.
2012. júl. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!