Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Arcképes MÁV igazolvánnyal...

Arcképes MÁV igazolvánnyal kapok kedvezményt ha Zürich-be megyek vonattal?

Figyelt kérdés
Apa a MÁV Trakciónál van.
2012. júl. 15. 14:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem. Még rövidebb távon, Bécsig is jobban megéri sima jegyet venni, mert többe kerül a kiegészítő jegy, mintha a teljes útra vennél jegyet (az arcképes csak a határig érvényes).
2012. júl. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha apukád a trakciónál van akkor neki ezt tudnia kellene...

Ő tud igényelni neked FIP igazolványt amivel 50% kedvezményt kapsz a legtöbb vasútra, illetve évente 1x a FIP tagvasutak országaiba kiválthattok FIP szabadjegyet országonként 3 napra.

MÁV-Start Menetkedvezményi csoportot kell keresni.

2012. júl. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

Az utolsó hatalmas badarságot mondott. A FIP szabadjegy 4*2 napra szól, a munkavállaló -Svédország kivételével- minden ország államsvasútjaira megkapja. Te, mivel csak családtag vagy, az SBB CFF FFFS(Svájci vasút) járataira mindössze félárú menetjegy vásárlására vagy jogosult. Ellenben az ÖBB (osztrák) ad neked is ilyen szabadjegyet. Magyarul Feldkirchig ingyen utazhatsz, csak onnantól kell félárú jegyet váltanod Zürich HBf-ig.


Remélem, hogy segíthettem!

2012. júl. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen utolsó. Még annyit, hogy az a Feldkirch-Zürich jegy féláron mennyi lehet kb.? A 19.10es Wiener Walzer vonattal mennénk.
2012. júl. 15. 15:46
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom sajnos, sosem váltottam még vasútra jegyet, annak ellenére, hogy keresztül kasul bejártam már Svájcot(is) vonattal. Érzésem szerint olyan 5000 Ft körül lehet teljes áron, másodosztályon helyfoglalás nélkül. Mellesleg remélem tudod, hogy előbb ki kell kérned a FIP szabadjegyet Ausztriára, aminek a lefutási ideje 1-2 hét, afélárú jegyet pedig a FIP igazolvány felmutatásával tudod megvásárolni. Érdemes utánaolvasnod, mert nem olyan egyszerű ez a rendszer, vakon belevágni merész és felelőtlen dolog. ráadásul pont Svájc a magánvasutak listája, és nem midnen társaság biztosít 50%-os kedvezményt a vonatjaira(ha csak Feldkirchből mész Zürichbe ez nem érint téged, mert ott az SBB üzemeltet vonatokat, de ha másfele is kalandoznál, résen kell lenni)
2012. júl. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az ÖBB-hez 1 szabadjegy jár, szóval akkor hazafelé 1 hét vagy 1 hónap múlva már fizetnem kéne Ausztrián belül is?
2012. júl. 15. 19:29
 7/10 anonim ***** válasza:
Attól függ. A szabadjegyben 4 "ablak" van. Minden ablakot érvenysíteni kell az utazás megkezdésekor aktuális dátummal. Egy ablak onnantól számítva érvényes a következő nap éjfélig. Magyarul, odafele kitöltesz egy ablakot, kiutazol Zürichbe, majd elvgézed a teendődet, és hazafele kitöltöd az akkor aktuális dátummal a második ablakot. Ilyen egyszerű, ráadásul még marad két egész ablakod 4 nap utazásra, ha kedved szotytanna utazgatni Ausztriában. Apropó, azt hiszem minden szabadjegy 3 hónapig érvényes, szóval azon belül érdemes felhasználni.
2012. júl. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Kedves kérdező!

1 hét múlva én is megyek,ha minden igaz,és én is a Weiner Walzer vonattal szeretnék menni.Megkérdezhetem,hogy Bp-ről indultál?Nem tudod véletlenül mennyi egy teljes árú felnőtt jegy és egy 50%-os diák jegy?

A válaszod előre is köszönöm,és remélem jól utaztál!:))

2012. júl. 31. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Diákjegy nincs nemzetköziben, és olyan 26ezer a teljesárú hagyományos ülőjegy Pestről Zürichig.
2012. júl. 31. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hatos fekvőhelyes kocsiban 2 személy részére oda-vissza volt ~85 ezer.(de ez 300as euróval volt)
2012. aug. 2. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!