Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Létezik még havibérlet?

Létezik még havibérlet?

Figyelt kérdés
Úgy értem, az a fajta, amelyet nem adott naptól, hanem egy hónapra adnak. Megb*szott az ellenőr, és most bérletet vennék, amivel enyhíthetem a büntetést.
2012. júl. 19. 15:28
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Természetesen BKV bérletre gondolok.
2012. júl. 19. 15:29
 2/19 anonim ***** válasza:
73%

utólag már hiába próbálkozol.

ha van is havibérlet, azon is rajta van, hogy mikor váltottad. Egyébként ha leméssz a metróhoz, vagy akár buszon is, nagyjából kint vannak, hogy milyen jegy- és bérlettípusok vannak.

Esetleg ha segít, fel tudok ajánlani egy vigasztaló szex-együttlétet ma estére.

2012. júl. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
74%

létezik, csak nem azt hívják havinak

30 napos bérletnek hívják, de rögzítik a rendszerben percre pontosan, hogy mikor adták el és az ellenőr is felírta, hogy mikor nem volt érvényes bérleted, jegyed, tehát nem tudod később azt állítani, hogy megvolt már, csak nem volt nálad

2012. júl. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Váááá...

Valaki nem ismer egy korrupt bérletpénztárost?

Kösz a szex felajánlást, bár egy kis pénz jobba jönne.

2012. júl. 19. 15:43
 5/19 anonim ***** válasza:
0%
Dehogy rögzítik. Mozgólépcsők mellett is szoktak lenni mozgó BKV standok, ahol vehetsz, nem rögzít az semmit, csak rápecsétel egy érvényesség dátumot, kifizeted és kész.
2012. júl. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
58%

Hiába korrupt a pénztáros, számítógéppel adják el a bérletet, ami mindent rögzít...

Pont emiatt lett bevezetve ez a redszer... Ha nem rögzíti be akkor buktok mindketten. Visszamenőleg ma már nem tudja rögzíteni napokkal előrébb.


Régen emgoldás volt az, hogy alvállalkozói pénztárban vettél bérletet, emrt náluk nem volt számítógép. Így velük meg lehetett boltolni, hogy bélyegezzen visszább... De ők májustól megszűntek...


Ellenben láttam, hogy az Örs Vezér téren a Sugár Postáján árulnak BKV jegyet, bérletet. De soha nem vásároltam még ott, így nem tudom van-e számítógépük... Ha van akkor ugye ott is bukta... De ha nincs is velük tuti nem beszélhető meg a visszadátumozás... De egy próbát megérhet.

2012. júl. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
53%

Megszűntek azok a mozgó standok, és "kutyaól" pénztárak, már csak a BKV pénztárai vannak:


[link]

2012. júl. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
... szakadjon rájuk az ég... meg rám :)
2012. júl. 19. 15:51
 9/19 anonim ***** válasza:

Nem fogsz sok mindent tenni, hacsak nincs valakinek egy beíratlan bérlete. Érdeklődj körbe.


És járj inkább bringával. Sokkal jobban jársz, néha meg gyorsabban is célba érsz :)

2012. júl. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
53%

esetleg még amit tudsz csinálni, körbekérdezed ismerőseidet, ki tud kölcsönadni egy bérletet, bemutatásra.

Olyan kellene, aki nem írta rá az arcképes bérletigazolvány számát a havi bérletszelvényre.

Nem elképzelhetetlen, h. találsz ilyen embert.

2012. júl. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!