Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért van az, hogy a Keleti-pá...

Miért van az, hogy a Keleti-pályaudvarról nagyrészt ötösre kerekített időpontokban indulnak a vonatok, ezt úgy értem, hogy pl. : 9:05,9:10,9:15, a Nyugati- és a Déli pályaudvarról pedig nem?

Figyelt kérdés
Utóbbiakról teljesen "összevissza".
2012. júl. 19. 22:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Gondolom így van a csatlakozás, vagy így praktikus.
2012. júl. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Így adja magát a technológia.
2012. júl. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Alapvetően az 5 perces ütemet az indokolhatja, hogy ennyi idő szükséges, amíg egy-egy vonat az indulás pillanatától kezdve teljesen elhagyja az állomás területét (ami, ugye, nem csak a peronok végéig tart, hanem egészen benyúlik a Százlábú hídon túlra), plusz beállítják az új vágányutakat a következő induláshoz. Az érkezésnél pedig hasonlóan. Mindezek persze megvalósulhatnak párhuzamosan is, szerintem 2-3 vonat tud mozogni egyszerre.

Annak pedig, hogy 5-ösre végződő percekben indulnak, szerintem nincs olyan nagyon komoly tudományos oka. Az ütemes menetrend bevezetésekor nyilván valahonnan kiindultak a menetrendszerkesztők és akkor a 3-asra és 8-asra végződő percek voltak azok, amelyekben a Keletiből vonatok indultak. Ez később változott - talán a jobb megjegyezhetőség kedvéért? - 0-ra és 5-re, amikor is az országos alapütemet 3 perccel eltolták. (No nem mindenütt pont ennyivel, hiszen a pályaállapotok változnak.)

2012. júl. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
így már értem, köszönöm
2012. júl. 20. 22:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!