Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Lehet kérni, hogy hová szóljon...

Lehet kérni, hogy hová szóljon a hely jegy IC-n?

Figyelt kérdés
NEm szeretek/bírok menetiránynak háttal utazni. Győrbe szeretnék Nyíregyházáról utazni, Nyíregyházától kérhetem a jegyet Győrig átszállással?
2012. júl. 20. 19:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem az megoldható,hogy menetiránnyal megegyezőe tudj ülni.
2012. júl. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
32%
Igen, kérheted. Ha van a kérésednek megfelelő szabad hely, akkor kiadják oda a jegyet.
2012. júl. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nemrég volt ez már kérdés. Nem lehet kérni. Gép osztja ki véletlenszerűen. Magam sem értem, de a pénztáros, akinél szembesültem ezzel, az sem. Vettem két helyjegyet, s nem egymás mellé, hanem jó messzire adta, pedig bőven volt szabad hely.
2012. júl. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem véletlenszerűen, hanem átlóban adja a helyeket a helyközponti gép.


Amúgy lehet helyeket válogatni, de nem így hogy menetiránynak megegyező vagy azzal háttal. Gondolj bele, elég ha megfordul a kocsi, már mindenkinek fordítva lenne a helye. Ilyenekre még jobb vasutaknál sem figyelnek oda... (Kivétel zárt szerelvényeknél.)

Próbálj meg a vonaton cserélni valakivel, vagy hátha lesz üres hely.

2012. júl. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
előző voltam. Lehet, a pénztáros így mondta. Mindenesetre útitársam vagy hat sorral ült arrébb tőlem. Legalábbis a jegy szerint. Mert úgy egyébként összesen voltunk vagy tízen. Végig utaztunk a teljes vonalon, s mindig volt szabad hely körülöttünk.
2012. júl. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szóval ha van üres hely, akkor gond nélkül átülhetek oda?
2012. júl. 20. 23:06
 7/12 A kérdező kommentje:
Csak azért lenne jó nekem a vonat mert a keletibe érkezne és onnan tudnék is tovább utazni Győr felé. Busszal rosszabb lenne.
2012. júl. 20. 23:07
 8/12 anonim ***** válasza:

Igen erre mondom, hogy átlósan adja a helyeket.

Először a sarkokat utána átlóban ugrál a kocsivégek között és egyre jobban közelítenek egymáshoz a helyek. (Mármint a sorok tekintetében)

Emellett az UIC előírása szerint a fülkékben, és a termes kocsik fiktív fülkéiben is keresztbe számozás van. Azaz a 71-es hely mellett nem a 72-es van.

2012. júl. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Persze ha van üres hely, akkor ülj oda. Csak ha valakinek oda szól a jegye akkor el kell menned. Amúgy senkit nem zavar.

Én Győrbe jártam, mindig előre mentem a GySEV kocsikba, mert ott volt konektor az asztalnál és tudtam használni a számítógépem. 1x sem szóltak, hogy nekem nem oda szól a jegyem.

2012. júl. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Érdekes egy dolog ez. Még egy kérdés: A menetrendi kereső be be írtam, hogy Nyíregyházáról Győr be szeretnék adni. Találtam olyat ami 1 átszállással megoldható és ott van egy ár pl. a másod osztályra, azt hiszem 3510 ft. Ez az ár a Nyíregyháza-Budapest majd Budapest-Győr utak együttes ára? Az ár persze 50%-os diák jegy.
2012. júl. 20. 23:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!