Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Valóban igaz az, hogy a retúr...

Valóban igaz az, hogy a retúr jegynél az utazást a felhasználási idő 1. napján meg kell kezdeni?

Figyelt kérdés
Az egyik kérdésnél egy ilyen választ láttam..holnapután 40Km-t utazok és holnap venném meg a jegyet.

2012. júl. 23. 15:25
 1/8 anonim ***** válasza:
mi sem egyszerűbb ennél, megmondod a jegypénztárosnak, hogy szerdára kéred a jegyet
2012. júl. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hát nemtom ,hogy mi igaz ebből..

Szerintem egy elég nagy hülyeség mert akkor minek lenne a 4 napos felhasználási idő, ha nem ezért?

Majd legfeljebb megkérdezem.

Köszönöm!

2012. júl. 23. 15:40
 3/8 10 deka farhát ***** válasza:

Azért van a négy nap, mert ha valahova négy napra mész, akkor nem kell másik jegyet váltanod hazafelé. Tehát csak az odautazásnak kell az első napra esnie, hazafelé a négy napon belül bármikor jöhetsz.


100 km felett egyébként nincs ilyen korlátozás, az odautazást sem kell az első nap megkezdened.

2012. júl. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tehát akkor muszály lesz szerdától kérnem mert amúgy nem jó..elég fura..:// nemtom mi értelme van ennek így..
2012. júl. 23. 15:54
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem értem mi a gond?

Odamész megmondod hogy elővételben kérsz szerdára egy jegyet ettol az allomastol eddig az allomasig. Nem csak aznapra vehetsz jegyet hanem 60 nappal előre.

Amúgy igaz 100km alatti menettérti (retur) jegynél az odautazást az érvényesség első napján meg kell kezdeni.


Ne félj vedd meg elővételben!

2012. júl. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én mondjuk nagyon ritkán veszek retúrjegyet, mert bármi közbejöhet. Pl. baleset miatt leáll a vasút és van busz is, vagy valami ismerős elvisz autóval, másfelé megyek visszafelé, mint oda, stb.


Szerintem túl sok értelme - általában - nincs a retúrjegy vásárlásának, mert pontosan ugyanannyiba kerül, mintha külön-külön megvennéd az oda- és visszaúti jegyet. Egyedül akkor fontos, ha a visszaúton mondjuk buszról kell átszállni vonatra és nincs túl sok idő az átszállásra. Na akkor hasznos,ha már eleve a zsebedben van a visszaúti jegy is.

2012. júl. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! Igazából én az egyszerűség kedvéért veszek retúrt, hogy ne kelljen hazafele is szarozni vele..olyan szerencsétlen meg csak nem leszek, hogy leáll a vasút..:D 40Km-et megyek, az állomásra sétálva megyek itthon pedig 1 busszal itthon vok.Am ha elővételben veszem, akkor a jegy ára ugyanannyi lesz?meg egyszerűen mondjam azt, hogy szerdától kérem?
2012. júl. 23. 20:14
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen egyszerűen annyi, h szerdán utaznál kérsz egy jegyet ettől eddig. Nézd meg utána hogy helyes-e a dátum.

Ugyanannyi elővételben is.

2012. júl. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!