Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Végállomás előtt hogy kell...

Végállomás előtt hogy kell viselkedni? Meg kell nyomni a leszállós gombot?

Figyelt kérdés
2012. júl. 30. 21:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
nem kell megnyomni
2012. júl. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez sok mindentől függ. Például ha a végállomás valóban egy állomás, akkor én csak akkor szoktam jelezni, ha egyedül vagyok az autóbuszon. Volt már rá példa, hogy a sofőr be sem állt egyik megállóba sem, mert azt hitte, hogy üres az autóbusz. Úgy kellett a parkolóban lékeretőznőm. Ha viszont csak egy táblás megállóhely, akkor szerintem érdemes jelezni, főleg ha egyedül vagy.
2012. júl. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%

Nyomd meg a gombot ha le akarsz szállni attól függetlenül hogy hol akarsz leszállni biztos ami biztos.

Nincs leszállásjelző etikett, senki sem néz hülyének ha a végállomáson jelzel.

2012. júl. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%
Akkor pontosítok: BKV-n biztos nem kell, mert a végállomáson kötelező kinyitni az ajtókat. Lehetetlen fent maradni a buszon, lepaterolnak.
2012. júl. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%
a pilóta úgyis belenéz a tükörbe,hogy van e még valaki a buszon.ha te vagy az utolsó személy a végállomáson,akkor is kinyitja az ajtót ha nem jeleztél (tapasztalat) :D
2012. júl. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem muszáj megnyomni a gombot ha tényleg az a végállomása, hogy onnan nem fordul vissza rögtön, hanem vár pár percet és leállítja a motort. Pl.: 134, 38, 138, 7, 13, 233E, ...

Meg kell nyomni a gombot ha a busz végállomása forduló állomás. Végállomás ugyan, de ott vissza is fordul azonnal nem állítja le a motort. Pl.: 27

2012. júl. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha hurokban fordul a járat, akkor gyakran sima megállóként kezelik a jármüvezetők, olyankor érdemes jelezni. De egyéb esetben koránrsem feltétlenül, bár egyes esetekben valóban lehet, hogy jó, ha jelzel, pl. amikor egyedüli utas vagy.


Egyes buszokon azonban Magyarországon is előfordul, hogy meg kell nyomni az ajtónyitó gombot végállomáson való leszálláskor.

2012. júl. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Már nem fogok aggódni emiatt....
2012. aug. 1. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!