Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Csak nálunk rohadt hangosak a...

Csak nálunk rohadt hangosak a bkv buszok?

Figyelt kérdés

Egy főútvonal mellett lakunk, ahol olyan buszmegálló van, ahol 10 busz is megáll, ebből 1 éjszakai. A gond az, hogy bár nem légvonalban legalább 50 méterre lakunk a megállótól, ha nyitva van az ablak egyszerűen, még akkor sem lehet meglenni a lakásban, ha nappal gépezek, vagy filmet nézek, este, éjjel meg pláne nem. Körülbelül éjféltől van vége a kálváriának, de utána negyed óránként még folyamatosan hallható.


A probléma legnagyobb része az, hogy amikor a sofőr megáll a megállóban, olyan agresszívan indítja el a buszt (ami szerintem a motornak sem tesz jót) hogy abban a pár másodpercben olyan hangot kelt, mintha légkalapáccsal vernék az aszfaltot.


Tudom, a megoldás elköltözni, ami meg is fog történni, de azért érdekel, hogy rajtam kívül él-e még valaki ilyen körülmények között. Rokonok többször mondták, hogy ők meg a vonat miatt nem tudnak aludni, de amikor ott voltam náluk közöltem, hogy 10x ilyen hangosak nálunk a buszok és nem fél óránként, hanem percenként, éjjel meg 10 percenként járnak.



2012. aug. 9. 08:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Előfordul, sajnos, valóban a költözés a megoldás. Régi Ikarus buszok, ne várj tőlük mást. Felénk a szomszéd dáridózik, engem az idegesít nagyon. Pedig tanyán lakunk.
2012. aug. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Nemrég egy hasonlóan forgalmas helyen lévő kollégiumban szálltam meg, ott is iszonyú hangosak voltak a buszok, még csukott ablaknál is lehetett hallani őket. Úgy viszont meleg volt, úgyhogy kénytelenek voltunk nyitva tartani az ablakot. A füldugó sem sokat ért. Ráadásul mindezt tetézte egy szemközti templom, ahol negyedóránként harangoztak. Tényleg nem laknék ilyen helyen, még az a néhány éjszaka is sok volt...

Esetleg nem lehet hangfogó falat vagy kerítést építtetni az út mellé? Amilyen az autópályák mellett szokott lenni néhány helyen, ahol közel vannak a házak.

2012. aug. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"A probléma legnagyobb része az, hogy amikor a sofőr megáll a megállóban, olyan agresszívan indítja el a buszt (ami szerintem a motornak sem tesz jót) hogy abban a pár másodpercben olyan hangot kelt, mintha légkalapáccsal vernék az aszfaltot. "



Mert különben nem tudna vele elindulni. A BKV buszai, főleg szerencsétlen Ikarusok teljesen le vannak gatyásodva, hidd el nem azért csinálja a driver hogy téged zavarjon, csak hogy el tudjon indulni.

2012. aug. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A kollégiumi élet legkellemetlen élménye. Én szepttől kollégista leszek, két választásom volt hogy melyikbe szállhatok meg. Vagy a vasúthoz közeliben, vagy a buszpálya mellettiben. Mondanom se kell hogy a vasúthoz közelit választottam, sokkal, olcsóbb és kevesebb ott a zaj, nicns közvetlen a vasút mellett, míg a másik közvetlen a buszpálya mellett van. A kisebbik rosszat kell mindig választani.
2012. aug. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem azért indít olyan hangosan, mert agresszív a sofőr. Egyszerűen ilyen az automata sebességváltó a buszokban. Nálunk szerencsére csak hévpótló buszok jártak egy ideig az utcában, ami ráadásul lejtős. Gondold el! Lejtnek menő busz iszonyatos csikorgásokkal, morgásokkal állt meg, az emelkedőnek menő pedig üvöltő motorral kúszott fel baromi lassan. Nem tudom, mot hány évesek ezek az Ikarus jószágok, mikor cserélődnek le halkabbakra...
2012. aug. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 10 deka farhát ***** válasza:
Az Ikarusok kora széles skálán mozog, ne már mind felnőtt (értsd: 18 évnél idősebb) :)
2012. aug. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Sajnos a zajvédő falak létrehozása sem megoldás.
2012. aug. 9. 13:06
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk kétszer négysávos főút + remiz + villamosvonal + nem messze vonat + garázs is van, plusz közel jön néhány repülő.

Übereltelek?

2012. aug. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Asszem, hogy viseled el?
2012. aug. 11. 00:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!