Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Lehetséges az, hogy a metrón...

Lehetséges az, hogy a metrón a vezetőfülkében utazhassak a metróvezetővel?

Figyelt kérdés

2-tes vagy 3-as metrón mennék egyszer szívesen úgy, hogy a vezetőfülkében utazok.Lehetséges ez?

Ha igen hogyen?Ha nem, miért?



2012. aug. 10. 21:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Szólj a metróvezetönek, ö majd megmondja, hogy lehet-e, és ha nem, miért nem.
2012. aug. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan nem.

Azért nem, mert július 1.-től 50 ezerre megbűntetik a metróvezetőt ha észreveszik...

2012. aug. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Értem..:// Én egyszer mondjuk megkérdezted egy metróvezetőt(hármason Ev3-at vezetett) ő azt mondta, hogy ott nagyfeszültség van + meg eltereli a metróvezető figyelmét 50ezerről pedg nem szólt csak annyit mondott, hogy írásbeli figyelmeztetés..aztán 1 héte rá meg látom , hogy hármason ugyanilyen fajtájú metrón(másik vezető volt) ott ül mellette egy másik tag..vagy az egy tanuló volt?
2012. aug. 10. 21:55
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Az 50 ezret most vezették be jún vagy júl 1-től... :S

Láthattál másik embert, voltak mostanában tanulók is, de az instruktorok is szoktak így beutazni a vonalat, de Vasútbiztonságis embert is láttam már utazni.

Pályásoknak is kötelező a vonalat végigutazni a fülkében, mert meg tudja figyelni a pályahibákat.

2012. aug. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Értem.És van olyan lehetőség, hogy beülhetek a vezetőfülkébe?Csak kicsit végignézni és annyi..
2012. aug. 10. 22:06
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg kimész hétvégén az Örsre amikor 10 perc a követési idő, akkor több időt állnak ott, hátha 1-2 percre beengednek. De hivatalosan nem lehetne ezt sem.
2012. aug. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Nah, majd azt megpróbálom! :D

Köszönöm a válaszokat!

2012. aug. 10. 22:14
 8/17 anonim válasza:
76%

a 2-es metrón hamarosan már nem tudsz sehogy sem mert az Alstom kocsiknál már nincsen sofőr :D

Szerintem nem engednek be, manapság nem lehet megbízni senkiben sem, te sem engednéd meg egy vadidegennek hogy az autódat vezesse, nemhogy többszáz utast visz:)

2012. aug. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
66%
Én nem tudom elképzelni, hogy a BKV metrovezetők között lenne olyan ember, aki nem engedné ezt meg akkor sem, ha mondjuk villantanál 50 ezer forintot kapásból. Én ennyi pénzből a vizsgabiztost is lefizettem a forgalmi vizsgánál. Kétlem, hogy egy metrovezetőt ne lehetne.
2012. aug. 11. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"a 2-es metrón hamarosan már nem tudsz sehogy sem mert az Alstom kocsiknál már nincsen sofőr :D "


Hát jah, sofőr az nincsen, eddig sem volt, csak motorkocsivezető és motorkocsi-segédvezető.

Ettől eltekintve egyelőre továbbra is lesznek mindketten, amíg siemens ki nem építi az új biztosítóberendezést. Utána is lesz mkv csak a segédvezető tűnik el.

2012. aug. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!