Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Budapesti közlekedésben...

Budapesti közlekedésben jártasak segítenének?

Figyelt kérdés

A Népligettől kellene eljussak a Hősök teréhez (pontosabban a Rippl-Rónai utcába). Egyáltalán nem vagyok jártas Budapesten.

Nézem én az útvonaltervezőt, de nekem olyan bonyolult. Itt 1-es villamost és troli buszokat ír..

Metróval nem lehetne menni? Például a 3-as metróval, aztán átszállni az 1-esre? Keresztezik egymást valahol, vagy nem? :D


2012. aug. 20. 16:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mehetsz metróval is. Előnye, hogy csak egy menetjegy kell egy irányba, mert a metrón átszállhatsz új jegy vásárlása nélkül, hátránya, hogy jó nagy kerülővel mész. Elmész a 3-as (kék) metróval a Deák Ferenc térig és ott átszállsz az 1-es metróra (földalatti - sárga vonal) és azzal elmész a Hősök teréig. Onnan néhány perces séta a keresett utca.
2012. aug. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mehetsz metróval. Újpest felé szállj fel, a Deák térnél kell átszállni, és a sárga 1-es metróval a Mexikói út felé, a Hősök tere megállóig. Onnan az Andrássy úton visszafelé egy saroknyi séta.
2012. aug. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Így körülbelül hány perc lehet az út? Az útvonaltervező szerint 30-40 perc, ha villamossal és trolikkal mennék..De én ismerem magam annyira, hogy nem találnám meg ezeket a megállókat, a metróknál viszont már kicsit jobban kiismerem magam.
2012. aug. 20. 16:25
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

3-as metró: Népliget - Deák tér, utazási idő kb. 10 perc

1-es metró: Deák tér - Hősök tere, utazási idő kb. 7-8 perc


Ehhez még add hozzá azt az időt, hogy lemész a metróhoz, lehet, hogy pont az orrod előtt megy el a szerelvény, így várnod kell a következőre, illetve az átszállás időtartamát és a másik szerelvényre várás idejét. Szerintem kb. 30-40 perc alatt ezen az úton is odaérsz.

2012. aug. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 MrPifta ***** válasza:
ellenben a metróra drágább a jegy, mint a villamosra.
2012. aug. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Már megtettem az utat és nem tévedtem el! :)
2012. aug. 23. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!