Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ez normális és gyakori jelensé...

Ez normális és gyakori jelenség BKV-n?

Figyelt kérdés
Ugye mostanság rengeteg buszra csak első ajtón lehet felszállni, jeggyel/bérlettel..És a buszsofőr ordítva rohan ki a vezetőülésből, hogy miért cska a kezemben tartom a jegyet, talán lyukasztani is kéne, stb., de mindezt olyan hangnemben, mintha valami rettenetes bűnt követtem volna el...Megjegyzem, 2 szem megállóra szálltam fel, és nem gondoltam, hogy újabban az megy, hogy a sofőr egyesével végigmér mindenkit, hogy tényleg lyukaszt-e vagy sem..miért kell mindenbe belekötni? Úgy értem, szerintem ez már nem az ő hatásterületük, és még egy ellenőr sem beszél az e,berrel ilyen alpári paraszt hangnemben, ha nincs jegye/bérlete...
2012. aug. 28. 09:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Te vagy az alpári paraszt! Ha igénybe veszel egy szolgáltatást, akár 1 megállóra is, akkor meg kell venned a jegyet, ami ki is kell lyukasztanod!
2012. aug. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Megérdemelnéd a büntetést is, kár, hogy a sofőr nem büntethet.
2012. aug. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
első 2-vel egyetértek
2012. aug. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 10 deka farhát ***** válasza:
83%

Pont az ilyen "két megállóért nem kell jegy, lóf... a seggedbe köcsög BKV-s" típusú emberek miatt kellett bevezetni ezt a rendszert.


A BKV NEM SZOCIÁLIS JUTTATÁS!

2012. aug. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
Gyökér vagy! Én pofán is basztalak volna
2012. aug. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Úgy látom, itt mindenki agresszív egy csöppet:D Mert veletek ez még soha nem fordult elő, ugye?

Oké, az jogos, hogy az ember fizessen a szolgáltatásért, csak azt nem értem, hogy a fullra tömött buszokon, amiken 600.000 ember van és alig tudod felnyomorítani magad, még azzal legyél elfoglalva, hogy átverekedd magad mindenkin, és becsületes módon lyukasszál..Persze mire egyáltalán elérsz a jegykezelőig, már szálhatsz is le..

Az is más, ha normálisan megkér, hoyg legyen szíves lyukasztani, vagy valami, ha már ennyire figyeli azt is, ami igazából már nem rá tartozik..De nem, az az első reakciója, hogy üvölteni kezd mint egy vadállat, és majdnem neked megy...A stílusával van a bajom, hogy egy vadparaszt..

2012. aug. 28. 13:27
 7/11 A kérdező kommentje:
Mondom, részben igazat adok nektek, csak nem értem, miért kell így felnagyítani mindent, és úgy csinálni, mintha ez olyan világrengető gaztett lenne...
2012. aug. 28. 13:30
 8/11 10 deka farhát ***** válasza:
100%

1. Nem tudom, miért kéne átverekedned magad mindenkin, az első ajtónál van lyukasztó.


2. Az első ajtós rendszer pont azért lett bevezetve, mert így a buszvezető tudja ellenőrizni, hogy van-e érvényes bérleted, ennek hiányában érvényesíted-e a buszjegyet. Nem kötözködik, munkaköri kötelességét teljesíti. A hangnem az valóban lehet vitás, de gondolom te már aznap a harmincadik utasa voltál, aki próbált sumákolni. Ezt elkerülendő legközelebb lyukassz, és mindkettőtöknek eggyel kevesebb stresszhelyzet jut aznapra :)

2012. aug. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem pár elsőajtós vonalnál pont az a problémám (pl. 141, igaz az VT-s, de BKV -nál is volt már ilyen), hogy a sofőr tojik rá hogy kinek mi van, meg se nézi, és a többi ajtót is kinyitja, még akkor is, ha nincs leszálló, tehát szerintem a legtöbb sofőr sz*rik erre az egész hülye elsőajtózásra :D(amúgy az ötlet jó, mindenhol úgy kéne lennie, ahogy a kérdező írta, és a sofőr büntetési-igazoltatási jogát is támogatnám)
2012. aug. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

1. Na ezt viszont nem tudtam, hogy munkaköri kötelessége ilyen tüzetesen ellenőrizni, és végignézni, hogy az utas érvényesíti-e a jegyet. Én azt hittem, bérlet kell, vagy jegy, aztán onnantól már szíve joga, mit kezd vele:D

Egyébként tényleg az a furcsa ebben, hogy mondjuk a sofőrök 70-80%-a szarik az egészre, a többi meg kis híján neked ugrik és felnyársal, de ez a ritkább..Ezért lepődtem meg nagyon ezen a reakción..


2. Olyan vonalon járok, ahol az esetek 90%-ban az lépcsőre alig tudom úgy feltolni magam, hogy ne csukjon be az ajtó..és amikor 2 megálló választ el a céltól, akkor nem az a legfőbb szándékom, hogy átmásszaka sok nyomogó emberen, mert mire 2-t pislogok, már ott is vagyok. Hosszabb utakon nem szoktam gondolkozni azon, hogy lyukasszak, vagy sem, mert hosszabb időt tényleg nem érdemes emiatt végiggörcsölni. De így...na mindegy, ez van.

2012. aug. 28. 14:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!