Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A vasútállomáson láttam, hogy...

A vasútállomáson láttam, hogy a diákok a tanítási intézmény és a lakhely között 90%-al váltatnak bérletet, de a máv.hu-n 50%os kedvezmény van írja, akkor most hogy is van?

Figyelt kérdés
Akinek esetleg van ilyen bérlete tudna néhány hasznos információval szolgálni?
2012. aug. 31. 00:30
 1/9 anonim ***** válasza:

az iskola és a lakhely között igénybe vehetik a 90%os kedvezményt. csak a pénztárnál kell venni egy igazolószelvényt (kb. 100 ft) amibe beleírják hogy mettől meddig érvényes a kedvezmény, pl. 2012/2013 tanév


az 50%os az a sima diákbérlet amivel utazhatsz bárhova. Ahhoz csak egy diákigazolvány kell.

2012. aug. 31. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hm, szerintem 50%-os diákbérlet nincs, csak diákjegy. A 90%-os kedvezmény vonatkozik a diákbérletekre, ezek azonban csak a lakhely és a tanintézet között használhatók.
2012. aug. 31. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! Én csak a lakhely és a suli között szeretnék utazni, mivel 200km-re van a kettő egymástól és így elég drága egy oda-vissza út ezért sajnos eddig ritkán jártam haza :(
2012. aug. 31. 09:03
 4/9 anonim ***** válasza:

A nappalis diákok lakhelyük és a tanintézet székhelye között válthatnak 90%-os kedvezménnyel bérletet, hogy olcsón tudjanak iskolába járni. Baráthoz/barátnőhöz menni, haverokkal Pestre bulizni járni nem lehet ilyen bérlettel, mert csak erre az egy viszonylatra váltható, a diákigazolvány alapján adják ki.

Viszont a nappalis diák az országon belül minden más viszonylatra vehet 50%-os kedvezménnyel jegyet. Ha tehát kirándulni, moziba, színházba menne egy másik városba, akkor sem kell teljesárú jegyet vennie.

A levelezős diák a 90%-os diákbérletre nem jogosult és kedvezményes jegyet is csak az iskolája és a lakhelye között vehet. Végül is levelezős, akár dolgozhat is mellette és megkeresheti a teljesárú jegyre valót.

2012. aug. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nappalis vagyok, és csak haza akarok menni, meg vissza a suliba. Nem moziba, színházba, pasihoz, plázázni...nem másik városba.

Akkor kell a diákom és semmi más? Csak mondjam az állomáshon, hogy 90%os diákbérletet kérek?

2012. aug. 31. 11:20
 6/9 anonim ***** válasza:
Rád van szükség és a diákigazolványodra. Mondod, hogy diákbérletet szeretnél, azt is, milyen viszonylaton és ha elkérik a diákigazolványodat, odaadod. Aztán kapsz egy havi vagy 30 napos bérletet (attól függ, mit szeretnél), aminek az ára hellyel-közzel 8 menetjegy árával egyezik meg. Ezt az érvényességi idején belül korlátlanul használhatod, annyiszor utazol vele oda-vissza, ahányszor csak akarod. Ha hetente hazajársz, árban nagyjából ugyanott vagy, mint az 50%-os menettérti jegyekkel.
2012. aug. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Azért nem ugyanaz, mert egy sima diákbérlet nekem 12ezer lenne ez ugye 50% kedvezményt jelent, havi diákbérletről beszélek, amit bárhová használhatnék, de a 90%os ára csak nem 8 menetjegy árával egyezik meg...
2012. aug. 31. 12:06
 8/9 A kérdező kommentje:
Most akkor valaki magyarázza már el rendesen mondjuk olyan, akinek van is ilyen 90%os diákbérlete, köszönöm.
2012. aug. 31. 12:12
 9/9 anonim ***** válasza:

#1 vagyok

van ilyen bérlet. itt is leírták már hogy miként lehet igénybe venni. De odamész egy pénztárhoz/információs pulthoz a pályaudvaron és ott részletesen elmondják.

2012. aug. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!