Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Melyik a biztonságosabb?

Melyik a biztonságosabb?

Figyelt kérdés

Szeptembertől új iskolába fogok járni,sajnos egyedül,Budapestre.Lakóhelyemről vonattal,HÉV-vel is busszal is megközelíthető.Azért érdekelne melyik közlekedési mód a biztonságosabb,mert sajnos mint említettem,egy darabig biztos egyedül fogok utazni,és elég sok negatív dolgot hallottam a HÉV-ről és a vonatról is egyaránt(a buszozásról nincs még tapasztalatom),én pedig alacsony vékony testalkatú lány vagyok,és egy esetleges támadás során nem nagyon tudnám magamat megvédeni.

Lehet hogy kicsit hülyén fogalmaztam,ezért elnézést kérek!



2012. aug. 31. 16:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs semmi gond a hévvel és a vonattal sem. Én a HÉV-re szavaznék. A HÉV-re mindenképp fel tudsz szállni a volán ha tele van megállás nélkül otthagy a megállóban...
2012. aug. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nekem sincs különösebb bajom a HÉV-vel,gyakran járok vele,de néha olyan arcok vannak rajta,akivel nem szívesen találkozik az ember fényes nappal sem,nem hogy sötétedés után télen(valószínűleg nem egy alkalom lesz hogy ilyenkor kell majd hazamennem).
2012. aug. 31. 16:28
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a legnagyobb atrocitás az az lesz, ha nem tudsz leülni:) Gondolj csak bele, amikor közlekedsz hány ember lesz körülötted. Amúgy erre sajnos nincs recept, a feltűnően csinos lányok nagyobb eséllyel lehetnek atrocitásoknak kitéve, mivel vonzzák a tekintetet, ergo nem tudnak beleolvadni a tömegbe.
2012. aug. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
én ezt értem,csak sok esetben,ha valakit atrocitás ér egy tömegközlekedési eszközön,van hogy a többi utas inkább nem néz oda,és nem segít,nehogy baja származzon belőle...Én most nem akadékoskodni akarok,de a hideg kiráz engem az egyedül utazástól,mert annyi rosszat hallottam már.
2012. aug. 31. 16:40
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi erővel az utcán is félni kell, nem kell ahhoz busz vagy HÉV...
2012. aug. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek kedves kérdező, de akkor mi a megoldás? Max ha egy tehetős rózsadombi fiatal vagy, megfelelő alternatíva lehet a taxi is, de gondolom ezt sajnos nem engedheted meg magadnak. Így marad az, hogy olvadj a tömegbe a lehetőségek szerint. Ne viselj kirívó ruhát, mélyen kivágott dekoltázzsal/a csador azért megint túlzás/ ne villogj az ájfonoddal pl.
2012. aug. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

# 5:igen,az utcán se szívesen mászkálok egyedül...

# 6:nem vagyok sajnos rózsadombi :)nem vagyok az a kihívó típus,de az a baj hogy sose lehet tudni éppen miért pécézik ki maguknak az embert...

azért köszi a válaszokat

2012. aug. 31. 16:50
 8/9 anonim ***** válasza:

reggel, amikor sok ember megy munkába, suliba, boltba, akkor nincs annyi esélye annak, hogy pont betámadjon valami barom.

estefelé, sötétben már húzósabb ügy.


ha belefér az életedbe, akkor menj reggel hévvel, mert tuti felférsz, és este, délután buszra szállj inkább. akkor már jobban eloszlik a tömeg, nem jut annyi ember 1 járatra.

ami a legfontosabb, h ne parázz! ha látszik rajtad, h be vagy kakkantva, akkor sokkal hamarabb leszel áldozat.

nekem volt egy alacsony kis vékonyka barátnőm, a 7. kerület egyik legrosszabb részén lakott, és sosem bántották. a titok abban állt, h mindig gyorsan, magabiztosan lépkedett, konszolidált ruhákban járt.

2012. szept. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszodat :)
2012. szept. 1. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!