Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogyan értessem meg egy...

Hogyan értessem meg egy kalauzzal hogy 20", vagy annál kisebb kerekű biciklire márpedig nem kell kerékpárjegyet venni?

Figyelt kérdés
a szabályzatban tisztán és érthetően le van írva, én pedig bmx-emmel járok iskolába (házunktól állomásig, állomástól suliig majd vissza) és haveromnak már 3 kalauz is mondta hogy kell fizetni, belém is állandóan belém-kötnek a bicaj miatt, pedig 20"os, és olyan érvekkel dobálóznak, hogy milyen vastag rajta a gumi, ez biztos hogy nagyobb mint a megengedett, meg azzal is jöttek hogy szeptember 1 től módosultak a szabályok, megnéztem az oldalukon és a szeptember 1-i szabályoknál is maradt ugyanúgy a határ. mit tegyek hogy ne kelljen fizetnem az ilyeneknek? 30km-en elég sokat kérnek érte úgy, hogy nem kéne fizetnem semmit, mert kicsi a bicikli és bérletem van..
2012. szept. 7. 17:04
 1/8 anonim ***** válasza:
A 20 colt a gyerekkerékpár miatt találták ki. Akkor még nem gondoltak a BMX-re. Letöltheted a szabályzatukat is, és a kalauz elé teheted minden alkalommal, de ezen akkor is vita lesz, ugyanúgy mint a mopedautón közúti ellenőrzéskor.
2012. szept. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Meg tudnád mutatni hol láttál ilyen szabályt?
2012. szept. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

[link]



94-edik oldal. 9.1.6 nál ez áll:"Kerékpárviteldíj megfizetése nélkül szállítható:

a) minden 20' vagy annál kisebb méretű kerékpár"


ha nem hiszed, olvasd el.

2012. szept. 7. 18:00
 4/8 anonim ***** válasza:

Köszönöm, nem kételkedtem az igazadban csak érdekelt hol olvastál erről.

Érdekes... Én a helyedben kinyomtatnám, és ha kötekedne, elővenném, hogy olvassa el... Jobb ötletem nincsen.

2012. szept. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nyomtasd ki ezt az oldalt, és vidd magaddal. Ha kötekedik, mutasd meg neki, és utána írj egy panaszt e-mailben, amiben megírod a dátumot, a vonatszámot (ha ezt nem tudod, akkor hogy mikor és honnan indul), és írd le, hogy mi történt. Egy idő után nem fognak kötöszködni :)
2012. szept. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi! ez jó ötlet! :) mindenkinek ment a zöld kéz :) a mávnak amúgy én azt az egy pluszt már elkönyveltem, hogy az emaileket elolvassák, és nem csak auto-üzenetet küldenek mint más nagy vállalatok, hanem tényleg válaszolnak és figyelembe veszik ..
2012. szept. 7. 21:28
 7/8 anonim ***** válasza:

Jaja, nyomtasd ki és mutasd meg az ellenőrnek!

És majd írd le ide nekünk hogy mit szólt hozzá. Kíváncsi vagyok :)

2012. szept. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
mutatott egy olyan szabályzatot amin az állt, hogy nem kell fizetni érte 14 év alatt.... ezt nagyon hülyeségnek tartom, de ha ő azt mondja, akkor az úgy is van mert ha ő egyszer azt mondja.... szerintem írok a mávnak egy panaszlevelet, hogy hülyeségeket írkálnak az oldalukra, vagy hülyeséget adnak a kalauz kezébe...
2012. szept. 16. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!